Kristen Stewart’ın Hayatı

Kristen Stewart’ın Hayatı

Tam adı Kristen Jaymes Stewart. 9 Nisan 1990 yılında Los Angeles’da doğdu ve çocukluğunu da burada geçirdi. Jules ve John Stewart‘ın ikinci öz çocuklarıdır. Kristen‘ın ebeveynlerinin ikisi de sinema sektöründe çalışıyorlar bu yüzden Kristen röportajlarının çoğunda “Bu işe başlamadan önce de setlerdeydim.” ifadesini kullanır. Üç tane erkek kardeşi vardır,Cameron öz abisi, Taylor ve Dana ise evlatlık erkek kardeşleridir.

Oyunculuğa başlamasında ise ailesinin bir yardımı yoktur,tamamen şans eseridir. Okulda oyun sergilerken bir ajansta çalışan biri Kristen‘ı fark eder ve sekiz yaşındaki bu kızın Disney’de küçük bir rolde oynamasında karar kılınır. Başlarda Kristen‘a verilen roller çok küçüktü. 2001 yılında,bağımsız bir film olan The Safety of Objects’dSam Jennings adlı bir karakteri canlandırdı,bu şimdiye kadar canlandırdığı en önemli roldü. Bu filmden bir süre sonra,Jodie Foster, ile başrollerin paylaştıkları Panik Odası adlı filmde oynadı. Ve ilk defa bir ödüle aday gösterildi. Bu filmden sonra Kristen,yavaş yavaş tanınmaya ve istenmeye başlamıştı. Fakat oyuncunun önünü açan proje Alacakaranlık Serisi oldu. 2008 yılından 2012’ye kadar süren serinin en çok ses getiren yılı 2010’du ayrıca o yıl,Kristen‘nın da çok aktif bir yılıydı. 2010 yılında Kristen, üç film ile karşımıza çıktı: The Runaways, Welcome to the Rileys ve Tutulma. The Runaways filminde Joan Jett‘i canlandırdı. Filmin soundtrack albümü için rol arkadaşı Dakota Fanning ile 2 şarkı kaydetti ve müzik otoritelerinden tam not aldı. 2010 yılında Kristen, son olarak Twilight Serisi’nin üçüncü filmi Tutulma’da rol aldı. Tutulma, vizyona girdiği ilk günden en fazla ilk gün gişe hasılatı yapan sinema filmi ünvanını Transformers: Revenge of the Fallen’dan almayı başardı; ayrıca 4.416 sinema salonundan aynı anda gösterime girerek bu alanda da dünya rekorunu kırdı.

Mayıs 2011’den Mayıs 2012’ye kadar 34.5 milyon dolar kazanarak Forbes derigisinin her yıl yaptığı “Yılın En Çok Kazanan Kadın Oyuncuları” listesinde bir çok güçlü ismi arkasında bırakarak birinci oldu. Ayrıca Kristen,şimdiye kadar 34 ödül kazanmıştır.

Ayrıca 2012 yılında,her şeyin bir ilki vardır,diyerek  Balenciaga Paris-Florabotanica adlı parfüm markasının yüzü oldu. Ki markanın yüzü olduktan sonra da verdiği röportajlarda kendisinin de çok şaşırdığını çünkü parfüm kullanmayı sevmeyen bir insan olduğunu açıklamıştı.

Kristen ilk olarak Konuş Benimle film setinde tanıştığı rol arkadaşı Michael Angarano ile üç yıllık bir ilişti yaşamıştır. 2008 yılında Michael‘dan ayrıldıkdan sonra Robert Pattinson‘la çıktıklarına dair sorulanlara cevap vermeyi reddetmiş ancak çift bir süre sonra ilişkilerini resmi olarak açığa vurmuştur.

Kristen‘ın sıradaki projeleri şunlardır: Camp X-Ray(2014) ,Sils Maria(2014),The Big Shoe(?),Pamuk Prenses ve Avcı 2(2015),Seasons Of Dust(?)

Kristen‘ın arkadaşlıklarını,ailesiyle olan ve diğer fotoğraflarını galeride bulabilirsiniz.

Likes(3)Dislikes(0)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Melis diyor ki:

  Bu kadını yirim yirim :DSD: :d

  Likes(0)Dislikes(0)
 2. sevda ahmedova diyor ki:

  Aferin sana kristen steward. Twillight kinosunu cox sevdim.Superdi.

  Likes(0)Dislikes(0)
 3. nht diyor ki:

  güzel bi kızsın

  Likes(0)Dislikes(0)
 4. ela diyor ki:

  cidden çok güzel kız. bir de "ben isabella değilim" diye bağıran abuk filmlerde oynamasa..

  Likes(0)Dislikes(0)
BİR YORUM YAZ