in ,

Yeni Yıla Girmeden ,İzlenilesi Yeni Yıl Filmleri

 

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

The Grinch -Grinç

Yeni yıl denince kuşkusuz akla ilk gelen film olan The Grinch’in konusu ,Noel coşkusunun,  müthiş bir şekilde yaşandığı Whoville kasabasında ki insanların Noel heyecanlarını yaşadıkları bir Noel günü,Noel’den nefret eden ve Crumpit Dağın’nın tepesinden bakan Grinch’in aptal bulduğu Noel’den insanları pişman etmektir.Grinch planını gerçekleştirebilmek adında elinde ne varsa yoksa ortaya koyacak olan Grinch ve Noel’dir.

 

Tesadüf / Serendipity

Sara ve Jonathan bir dükkandaki son eldiveni aynı anda satın almak isteyince tanışırlar. Satın aldıkları eldiven halen kimsenin malı değildir ve kime ait olacağına karar vermek üzere bir kafeye girerler. Sıradan bir sohbet şeklinde başlayan tanışıklık tüm gece sürer. O gece ayrılmak zorundadırlar. Birkaç yıl sonra ikisi de başka insanlarla evlenmek üzeredirler. Ancak akıllarına yıllar önce beraber geçirdikleri güzel akşam gelir. Artık yapılacak tek şey vardır: Birbirlerini bulmak ve yeniden konuşmak…

 

Home Alone (Evde Tek Başına)

Klasikler arasında belki de en çok bilinen ve dünyanın birçok yerinden büyük beğeni toplayan Evde Tek başına,tabii ki de yılbaşı haftasının en çok tercih edilen filmlerinden. Filmin konusu,Kevin’in ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulması üzerine hırsızlara karşı verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

 

The Nightmare Before Christmas (Noel Gecesi Kabusu)

6 YAŞ VE ÜZERİ ÇOCUKLAR İÇİN UYGUNDUR.

Tüm dünyanın en büyük film-noir fenomenlerinden; deli-dahi Tim Burton’ın artık efsaneleşmiş sayılagelen yapımlarından biri ile karşı karşıyayız: “The Nightmare Before Christmas”… Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington’un hanedanlığı, Halloweentown’da geçen olaylar işlenmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan “dinamik” bir nüfusa sahiptir. Jack’in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı bu ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown’da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar. “Noel Gecesi Kabusu”, en iyi özel efekt dalında Oscar’a aday olmuş ancak ödülü Babe filmine kaptırmıştı.

 

Disney’in Yeni Yıl Şarkısı / A Christmas Carol (2009)

Klasi bir yeni yıl temasının modernleştirilmiş ve yeniden çizilmiş olan  A Christmas Carol , Ebenezer Scrooge, Noel tatiline son derece zalimce başlıyor, sadık hizmetkarına ve neşeli yeğenine bağırıp çağırırken, etrafına kötülük tohumları saçmakta bir beis görmüyor. Scrooge için kısa bir süre içinde bir sürpriz meydana gelecektir çünkü ansızın öbür dünyada vurdumduymazlığının bedelini ödeyen ölmüş iş ortağı Joseph Marley’nin hayaletiyle karşılaşır.
Marley aynı kaderi paylaşmaması için Scrooge’a yardım etmek ister ve ona üç ruhun onu ziyaret edeceğini söyler. Ancak Geçmiş, Bugün ve Gelecek Noellerinin hayaletleri, onu gözlerinin açılmasını sağlayacak bir yolculuğa çıkardığında, Yaşlı Scrooge görmek istemediği gerçeklerle karşı karşıya kalır ve kalbini açarak, çok geç olmadan iblislik dolu yıllarını telafi etmek zorunda kalır.

Tatil / The Holiday (2006)

Iris Simpkins, Londra’da yaşayan bir gazete köşe yazarıdır. Aynı zamanda meslektaşı Jasper Bloom’a karşılıksız bir aşk beslemektedir. Yılbaşı yaklaşırken Jasper’ın nişanlandığını ve başka bir meslektaşları ile evlenmek üzere olduğunu haber aldığında Iris’in tüm dünyası tepetaklak olur. Diğer yanda Los Angeles’da yaşayan Amanda Woods, kendisine ihanet eden sevgilisinden henüz ayrılmıştır ve onu unutmaya çalışmaktadır. Kader bu iki kadının yollarını kesiştirir. Bir internet sitesi aracılığı ile yaşadıkları evi takas etmeye karar verirler. Amaçları hayatlarında tamamen bir farklılık yaratmaktır

Hediye Operasyonu

Arthur efsanevi Noel Baba’nın en küçük oğludur ve Noel Baba’nın hediye dağıtma merkezi olan operasyon üssünde ekipteki herkes gibi canla başla çalışmaktadır. Fakat tıkır tıkır işleyen bu operasyon merkezinde hediyesini bekleyen yüz milyonlarca çocuk içinden bu sefer bir tanesini atlanır. Şimdi Arthur’un görevi Noel sabahından önce son hediyeyi sahibine ulaştırmaktır.

 

The Polar Express (Kutup Ekspresi)

Vizyona girdiği 2004 yılından beri büyük beğeni kazanmış,yılbaşı haftasının vazgeçilmezlerinden olan The Polar Express, geçirdiği Noel’ler nedeniyle artık Noel babaya olan bir inancı kalmayan küçük bir erkek çocuğunun, oldukça tuhaf bir trene atlayarak hiç bilmediği yollara düşmesini konu alır.

 

 

Corpse Bride (Ölü Gelin)

1800’lerin sonlarına doğru bir Victorian kasabasında bir adam ve bir kadın Victor Van Dort ile Victoria Everglot nişanlanırlar. Everglotlar’ın paraya ihtiyacı vardır aksi takdirde sokaklarda uyumak üzeredirler. Van Dortlar ise sosyetede adlarının geçmesini seven insanlardır. Yalnız düğün provası esnasında bir şey yanlış gider. Victor, koruluğa girer ve orada bulduğu bir iskeletin parmağındaki yüzüğü kendi parmağına geçirir. O anda da kendisini ölü gelin Emily ile evlenmiş bulur. Öteki tarafta Victoria onu beklerken, Victoria’nın yerini alacak zengin bir başka kişi vardır. Bu durumda ortada iki gelin ve bir damat varken Victor’u hangisinin elde edeceği bir muammadır.

Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gigi Hadid’in ‘Love’ Dergisinin Takvimi İçin Verdiği İddialı Pozlar Yayınlandı

Lana Del Rey, Kardeşi İle Birlikte ‘Santa Baby’ Şarkısını Söyledi