in ,

13 Reasons Why Dizisini İzlemeniz İçin 13 Neden!

Şu sıralar oldukça popüler olan Netflix dizisi 13 Reasons Why’ı izlemeyeniz hala varsa, mutlaka izlemeli! Neden mi? Sizin için tam 13 neden hazırladık:

SPONSORLU BAĞLANTILAR

1.Konusu çok gizemli.

Her şey Hannah karakterinin yaşamına son vermesiyle başlıyor. İntihar etmeden önce ise nede yaşamını sonlandırdığına dair tam 13 tane kaset dolduruyor. Her bir kaset ise sırlarla dolu!

2.Karakterler harika!

Dizideki karakterler günlük hayatta da karşımıza çıkabilecek hem iyi hem kötü veya iyi ve kötünün arasında kalan karakterler.

3.Müzik seçimleri şahane!

Kesinlikle dizinin her bölümünde mutlaka bunu göreceksiniz! Şahane bir müzik seçimi var.

4.Bir lise dramasından çok daha fazlası!

Bu bir intihar hikayesi ama aynı zamanda bundan etkilenen insanların da hikayesi. Aileler, öğretmenler ve diğer mesleklerden karakterler ve etkiler görmek de mümkün. Yani sadece genç kitleye hitap eden bir dizi değil.

5.Kalbinizi kıracak.

 Bazı yerlerde o kadar çok üzüleceksiniz ki empati bile yapmak istemeyeceksiniz. 

6.80’lerin nostaljisini hissedeceksiniz.

Joy Division posterinden kasetlere kadar oldukça çok nostaljik durumlara tanık olacaksınız.

7.Selena Gomez dizinin gerçekleşmesinin nedeni!

Bilmeyenleriniz için: Selena Gomez, Jay Asher’ın diziyle aynı ismi taşıyan kitabını okudu ve çok etkilendiğini söyleyip bir yapım şirketiyle anlaştı. Ayrıca Selena, dizideki karakterlerin gerçeğe yakın olduğunu ve rehabilitasyon merkezinde böyle gençlerle sık sık karşılaştığını anlattı.

8.Katherine Langford (Hannah) gelecek vadeden bir oyuncu!

Başrol olmak zor. Katherine Langford dizi için Skype’tan seçmelere katıldı. Ve en son dizideki oyuncularla tanışan da o! Dizinin yönetmeni Brian Yorker da onu görür görmez bu rol için biçilmiş kaftan olduğunu düşündüğünü söyledi.

9.Her şey bir kenara dizi oldukça sürükleyici.

Dizideki olaylar ne kadar çok ders verirse versin bu inkar edilemez bir gerçek ki dizi inanılmaz derecede sürükleyici! Bir günde bütün bölümleri izlemek isteyebilirsiniz.

10.Hannah mükemmel değil.

Çoğu dizideki başrol karakterlerinin aksine Hannah da bazı durumların suçlusu ve bunu kendisi de itiraf ediyor. Hem Hannah’nın pişmanlıkları hem de maruz kaldığı durumları dizide görebilirsiniz.

11.Dizideki zaman geçişleri çok iyi!

Dizi de hem Hannah’nın ölümünden sonra yaşananları görebilirsiniz hem de Clay karakteri kasetleri dinlerken Hannah’nın anlattığı hikayelerin yaşandığı anlara tanık olabilirsiniz.

12.Oyunculuklar müthiş!

Bunu uzatmaya gerek yok! Her bir oyuncu harika bir iş çıkarmış.

13.Özellikle genç kitleyi oldukça bilinçlendiriyor.

Çoğu kişi diziden ‘intihar çözümdür’ mesajı alıyor ancak maalesef dizinin mesajı bu değil. Dizi genç seyircinin günlük yaşamda karşısındakiyle olan iletişiminde empati yapmasını istiyor. Bu konuyla ilgili bu diziden çıkaracağımız bir sürü ders var. 

Oylamak ister misiniz ?

4 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2017 Coachella Festivalinde Victoria’s Secret Meleklerinin Rüzgarı Esti!

Haftanın Instagram Fotoğrafları #61