in

Akit yazarı Nurettin Veren’den Sert Sözler : Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk olan Nurettin Veren birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. “AK Parti ile FETÖ el altından el mi sıkışıyor?” diyen Veren, “Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil” ifadesini de kullandı.

Akit yazarı Nurettin Veren, yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenin sarsıldığını ileri sürdü. Gazetedeki köşesinde iktidarı eleştiren Veren,FETÖ iltisaklı atamalar, halkın Erdoğan’a olan güvenini sarsıyor başlıklı yazısında, Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan’ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır ifadelerini kullandı.FETÖ’nün terör örgütü olarak tanımlanmadığı dönemde yapının içinde yer alan ancak daha sonra yollarını ayıran Veren, RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına konuk oldu.

Cumhurbaşkanlığı Politika Kurulları üyeliklerine yapılan atamalar Resmi Gazete’de yayımlandı.Milletimiz üst üste sayın Cumhurbaşkanı’na çok gönül bağladı. Lüzumundan fazla umut bağladı. Başkanlık sistemine geçilmesi ısrarına halk bu teklife canı yürekten evet dedi. Vatandaşımızın bu sevgiyle vermeyeceği bir şey kalmadı diyerek sözlerine başlayan Veren, AK Parti’nin başkanlık sisteminin beklentilere cevap vereceğini bekliyoruz ama tam tersiyle karşı karşıyayız. Atamalarda nerdeyse özellikle fetö iltisaklı olanlar tercih ediliyor. dedi.

Bu davranışların AK Parti’yi yıprattığını, adeta ana direklerini sarstığını söylüyorum diyen Veren, şu çarpıcı ifadeleri de kullandı:Hatta AK Parti ile FETÖ masa altından el mi sıkışıyor?diyenler var. Ben de bunu söylüyorum, yazdım. Çünkü dost acı söyler. Bu ülke Cumhurbaşkanı’nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz’u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok.Kamu atama işlemlerinde yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı’ndan izin alınacak
AK Parti’nin 17 — 25 Aralık’tan sonra FETÖ’yle ilişiğin kesilmesinin bir milat olarak değerlendirmesine de değinen Veren, 17-25 bana göre çizgiyle çizilmiş bir milat değil. Gülen’le ilişkisi 20 yıldır devam eden birinin 17-25’ten sonra tertemiz olduğunu söyleyemeyiz dedi.Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün açıklanan Politika Kurulu listesinde yer alan Prof. Beril Dedeoğlu’na ilişkin Beril Dedeoğlu’nun dokunulmaz olması bilinçli bir anlaşma varmış gibi hissettiriyor.” ifadesini kullanan Veren, “Onun konumundakiler müebbet hapisle yargılanıyor diye konuştu.

Veren, gazetesi Akit’te yazısının sansürlendiğini ve yarısının yayımlandığını da belirterek, Yazım da sansürlendi. Yarısını yayınlamadılar. Hükümetin sıkıntıya gireceğini muhalefetin eline koz geçeceğini düşündüler dedi.

 

Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

EMEKLİLER MÜJDE…ÇİFTE ZAM GELİYOR !

Sorun Dış Güçler Değil Sorun AKP…