in

AkParti Genel Başkanı Erdoğan’ı yasa boğan Vefat haberi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dayısı emekli zabıta memuru Ali Mutlu, 85 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Mutlu, bir süredir KOAH hastalığı nedeniyle İstanbul Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi görüyordu.Mutlu, gece yarısı saat 01:30 sularında Marmara Üniversitesi Pendik Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti.

Ali Mutlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayattaki son dayısıydı. 5 çocuk babası olan Mutlu için bugün öğle namazına müteakip Piyalepaşa Camisi’nde c*  naze namazı kılınacak.

Daha sonra c* naze merhumun vasiyeti üzerine Rize’nin Güneysu İlçesi’ne götürülecek ve çarşamba günü Güneysu Merkez Camisi’nde kılınacak cenaze namazını ardından Ulucami Mahallesi’nde yer alan aile mezarlığında toprağa verilecek. Ali Mutlu’nun cenazesine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılması bekleniyor.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan kaç yaşında, kimdir sorusu araştırılıyor. Recep Tayyip Erdoğan kimdir, boyu kaçtır? Büyüklüğünden altyapısına, güvenlik sistemlerinden mimarisine pek çok alanda dünyaya örnek olacak yeni havalimanının ilk fazı, Başkan Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete alınıyor. Vatandaşlar Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatı ile ilgili bilgileri merak ediyorlar. Recep Tayyip Erdoğan, 26 Şubat 1954’te İstanbul’da doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Tenzile’dir. İktisatçı; Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini bitirdi. Özel sektörde müşavirlik ve üst düzey yöneticilik yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinde bulundu. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu Üyesi oldu ve Kurucu Genel Başkanı seçildi. 22. Dönemde Siirt, 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 59 ve 60. Hükümette Başbakanlık görevini yürüttü. 61. Hükümette üçüncü defa Başbakanlık görevini üstlendi. 10 Ağustos 2014 Pazar günü halkın oyları ile 12. Cumhurbaşkanı seçildi. 24 Haziran 2018 seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Başkanı seçildi. İngilizce bilen Erdoğan, evli ve 4 çocuk babasıdır.


Oylamak ister misiniz ?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Robinho’nun oyuyla çobanın oyu bir mi? Yılmaz Özdil’in Kalemi Konuştu !

CHP Parti Sözcüsü Öztrak, Bu Durum Kanınıza Dokunmuyor mu?