in , ,

AKP’li medya yazdı: Ankara’da Mansur Yavaş seçimi alır

AKP’li yayın organlarından Yeni Şafak gazetesi yazarı Faruk Aksoy, 31 Mart yerel seçimlerine dair Ankara’da, Mansur Yavaş seçimi alır. Epey bir farkla alır. Şayet Mansur Yavaş’ın rakibi Özhaseki değil de, Gökçek olsaydı yine alırdı yazdı.AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım için de değerlendirmelerde bulunan Aksoy, Vatandaş onun iddiasız gibi görünen gücünü seviyor. Seçmende uyandırdığı bu hisle seçimi alır gibime geliyor ifadelerini kullandı.

Aksoy’un Ankara, İzmir ve İstanbul hakkında tahminlerde bulunduğu .Tahminimi söyleyeyim.başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:Ankara’da, Mansur Yavaş seçimi alır.Epey bir farkla alır.Şayet Mansur Yavaş’ın rakibi Özhaseki değil de, Gökçek olsaydı yine alırdı.Gelelim İstanbul’a.Binali Yıldırım seçimi alır ama epey bir farkla alamaz.Ben de, İstanbul’a aday gösterilmesini, partisi adına doğru tercih olarak görenlerdenim.Hayat sürprizlerle doludur.

Her şey olabilir ama Binali Yıldırım, kazansa da, kaybetse de davranışlarında bir değişiklik olmayacağı izlenimi veriyor.Vatandaş onun iddiasız gibi görünen gücünü seviyor.Seçmende uyandırdığı bu hisle seçimi alır gibime geliyor.Peki İzmir .İzmir, isimler üzerinden değil de, ideolojik kamplar üzerinden yorumlanabilir, bunu herkes kabul ediyor zaten.İzmir, kendini bir yerde konumlandırdı, kımıldamıyor.İzmirliler belki haklıdır, belki haksızdır bilemem, fakat görüntü bu.Sonuç itibarıyla.Tunç Soyer seçimi alır, Nihat Zeybekçi de AK Parti’nin oylarını yükseltir.Önemli bir not daha ekleyeyim.Görevden alınan, ya da istifa ettirilen belediye başkanlarının şehirlerinden çıkacak sonuçlar çok önemli.Siyasetin sağ tarafını baştan aşağıya dizayn edecek kadar önemli.İşin o tarafını da izleyelim.


Oylamak ister misiniz ?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 3

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 33.333333%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılmaz Özdil’den Tayyip Erdoğan’a Yazı : Ankara’yı Kaybettiği Kesin

Ülkenin Namusunu Satıp Kendine Uçak Aldı