in

Başkan Erdoğan’ı FETÖ yöneticisi olarak yargılayabilirler Diyen Dursun Çiçek Hakkında Suç Duyurusu

Başsavcılar bize diyor ki, iktidarı indirin biz de yargılayalım demişti !

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği’nin avukatı Ela İlden Çiçek’in katıldığı televizyon kanalında “muhalif görüntü” altında cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesi ve sonrası Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarını cesaretlendirici programlar yapıldığının da iddia edildiği dilekçede, şüpheli Çiçek ve şüpheli tarafından gizlenen kişilerin tespit edilerek cezalandırılması istendi.Çiçek’in katıldığı televizyon kanalında “muhalif görüntü” altında cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesi ve sonrası Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarını cesaretlendirici programlar yapıldığının da iddia edildiği dilekçede, şüpheli Çiçek ve şüpheli tarafından gizlenen kişilerin tespit edilerek cezalandırılması istendi..

Suç duyurusunda; Dursun Çiçek tarafından sarf edilen sözlerin FETÖ Silahlı Terör Örgütünün amaçlarını gerçekleştirmek için çıkış yolu aradığının ve bu kapsamda faaliyet yürütmek için muhalefetten destek istedikleri, muhalefetin ise bir kısım mensuplarının sırf hükümeti devirmek amacıyla FETÖ Silahlı Terör Örgütü İle işbirliği içerisinde hareket ettiklerinin göstergesi olduğu bildirildi.İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, söz konusu suç duyurusunu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu’na göndereceği öğrenildi.

Toplumsal Adalet ve Yardımlaşma Derneği’nin suç duyurusunda, Dursun Çiçek’in, 14 Eylül 2018 tarihinde KRT Haberde yaptıkları açıklamalar hatırlatıldı.Suç duyurusunda şöyle denildi:Şüpheli Dursun Çiçek’in daha önce; FETÖ Silahlı Terör Örgütünün yargıya ve emniyete sızmış mensuplarınca, Fetulah Gülen’den aldıkları talimat doğrultusunda örgütleri ile işbirliğine gitmeyen kişilerinde bir torba soruşturmaya konu edilip, kumpasla yargılaması yapılan Ergenekon davasında sanık olduğu, bilinmektedir. Ancak Ergenekon davasının sanıklarının büyük bölümü FETÖ Silahlı Terör Örgütü İle yoğun mücadele etmesine rağmen, şüpheli Dursun Çiçek adeta celladına aşık olan kurban gibi bu süreçte hareket etmiş ve devamlı suretle FETÖ Terör Örgütünün lehine olacak şekilde örgütün amaçları doğrultusunda söylemlerde bulunmuştur.

Şüpheli Dursun Çiçek’in 14 Eylül 2018 tarihinde KRT TV de yapmış olduğu konuşmadan, açıkça anlaşılan, hükümetin görevini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek amacıyla FETÖ İle irtibatlı yargı mensubu bir takım kişiler İle irtibata geçtiği, bu meyanda görüşmeler yaptığı, örgüt İle işbirliğine yöneldiğidir. Şöyle ki; konuşmada geçen ve tutuklu olduğu söylenen yargı mensupları FETÖ Terör Örgütünün yargı mensuplarıdır. Bu örgütün mensuplarının tutukluluk yada hükümlülük halleri hakkında da ancak bu örgütün gizlenmiş kripto mensupları serzenişte bulunur. Diğer yandan bu örgüt tarafından müdeaddit kereler çeşitli şekillerde darbe girişimlerinde bulunulmuştur. Bu girişimlerin çeşitlerinden biri de yargıyı aracı kılarak örgüt mensuplarınca bulunulan teşebbüslerdir. Şüphelinin görüşmelerinin bu yönde olduğu rahatlıkla anlaşılmaktadır.

Suç duyurusunda; Dursun Çiçek tarafından sarf edilen sözlerin FETÖ Silahlı Terör Örgütünün amaçlarını gerçekleştirmek için çıkış yolu aradığının ve bu kapsamda faaliyet yürütmek için muhalefetten destek istedikleri, muhalefetin ise bir kısım mensuplarının sırf hükümeti devirmek amacıyla FETÖ Silahlı Terör Örgütü İle işbirliği içerisinde hareket ettiklerinin göstergesi olduğu bildirildi.

Suç duyurusunda; Dursun Çiçek tarafından sarf edilen sözlerin FETÖ Silahlı Terör Örgütünün amaçlarını gerçekleştirmek için çıkış yolu aradığının ve bu kapsamda faaliyet yürütmek için muhalefetten destek istediklerini, muhalefetin ise bir kısım mensuplarının sırf hükümeti devirmek amacıyla FETÖ Silahlı Terör Örgütü İle işbirliği içerisinde hareket ettiklerinin göstergesi olduğuna dikkat çekildi.Eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edilişlerinin 57. yıl dönümlerinde anıldı. Adnan Menderes ve ekip arkadaşlarının anıt mezarlarının bulunduğu Topkapı’da hukukçular, Adnan Dursun Çiçek’in skandal açıklamalarına tepki gösterdi. Çiçek geçtiğimiz günlerde KRT TV’te gazeteci Çağlar Cilara’nın konuğu olarak katıldığı programda skandal bir açıklamaya imza atmıştı. AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşan Çiçek, “Onları iktidardan indirin bakın biz onları nasıl yargılıyoruz diyen başsavcılar var” şeklinde bir açıklama yaptı. Avukatlar ise Çiçek’in bu açıklamalarına tepki gösterirken, söz konusu savcıların da kim olduklarını sordu.HSK YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞRILDI.CHP’li Dursun Çiçek’in bir televizyon programında sarfettiği şeklindeki sözlerinin AKP medyasındaki yankıları devam ediyor. Konunun enine boyuna araştırılmasını isteyip Hükümet’i de teyakkuz halinde olmaya çağıran yandaşlar, konuyu sıcak tutup bir yandan da darbe senaryosu oluşturarak AKP seçmenini bir arada tutmaya çabalıyor.Manifesto’nun haberine göre; Bu isimlerden birisi de Star yazarı, eski İBDA-C hükümlüsü Yakup Köse. Çiçek’in sözlerini ikinci defa köşesine taşıyan Köse, “Atatürkçü/laik darbeci damarda bir kımıldanma” olduğunu öne sürüp, kimi savcıların AKP’nin ‘FETÖ’ ile mücadelede başlangıç tarihi olarak belirlediği 17 Aralık 2013 tarihini geri çekeceğini söyledi.Köse, böylece Erdoğan’ın da “FETÖ destekçisi, hatta yöneticisi olarak yargılanabileceğini” yazdı. Yandaş yazar geçtiğimiz haftaki yazısında da, savcıların bunun için planlar yaptığının “kulağına geldiğini” yazmıştı.

İşte Köse’nin köşesinde o bölüm:“Eski Ergenekon mahkûmu, CHP’nin eski milletvekili Dursun Çiçek’e ‘dert’ yanan Başsavcıların sözlerinden anlıyoruz ki, Atatürkçü/laik darbeci damarda bir kımıldanma var, kan akışı hızlanmış! FETÖ’nün izlediği taktiğin aynısını yapmanın peşindeler. Bunun yolunu da, geçen yazımda yazdığım üzere hükümetin FETÖ’ye mensubiyet ve iltisak başlangıç tarihi olarak belirlediği 17-25 Aralık 2013 tarihini geri çekerek yapacaklar. Pek medyaya yansımadı ama birkaç mahkemeden de bu minvalde karar çıktı. Bu kararlar kenarda bekletiliyor.Bu ne anlama geliyor diye sorarsanız; şu anlama geliyor, zamanı geldiğinden Başkan Erdoğan’ı da FETÖ destekçisi hatta yöneticisi olarak yargılayabilirler. İster hayal deyin, ister plan; yapılmamak istenen bu!”

Not: Köse’nin yazısında alıntıladığımız bölümün son cümlesinde yer alan “yapılmamak” kelimesinin yazardan kaynaklı olarak yanlış yazıldığını, anlam akışına göre değerlendirildiğinde bunun “yapılmak” olarak yazılması gerektiğini belirtelim.
kaynak günlük bakış


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoğan’a 45 yıl öncesinden yanıt ! Efsane Sözler …

EMEKLİLER MÜJDE…ÇİFTE ZAM GELİYOR !