in , , ,

Can Ataklı yazdı: Erdoğan’ın oyununu Meral Akşener bozdu

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, Erdoğan’ın Akşener’i hapisle tehdit etmesi sonrası yaşanan tartışmaları yazdı. Ataklı; Erdoğan’ın oyununu Meral Akşener bozdu dedi.İşte o yazı:Akşener HDP’liler ter rist balonunu pat diye patlattı.Mahallede oturmuş sohbet ediyoruz.Necdet Ay Ne oldu şimdi? diye sordu .Cumhurbaşkanı ne zamandır HDP’ye ter rist diyordu şimdi bir anda HDP’ye oy verenlere terörist demediğini anlatmak için çırpınıyor. Niye bu kadar telaşlandı ki? Güldüm.AKP’ye oy veren dahil bütün Kürt oylarını kaybedeceğini düşünmüştür belki de dedim.Erdoğan canı istediği gibi konuşuyor.Zaten ortada AKP’liler de pek görünmüyor.

Soylu, Çavuşoğlu, damat gibi bir iki bakan dışında artık konuşan AKP’li neredeyse yok.Erdoğan varını yoğunu bu seçim için ortaya koydu.Ne yapıp ne edip bu seçimleri kazanmaya bakıyor, yoksa sonrasının tufan olacağını biliyor besbelli.Bu uğurda da aklına geleni söylüyor önce, sonra ya pişman oluyorya da bir çuval inciri berbat ettiğini düşünerek geri adım atmaya çalışıyor.CHP ve İYİ Parti’ye HDP üzerinden ter rist suçlaması yapmasını ilk başlarda muhtemelen pek seviyordu.CHP eşittir PKK diyor örneğin.Sonra Bunlar çete, ter ristlerle iş tutuyorlar diye bağırıyor.

Onun her söylediğini yüce buyruk gibi kabullenmiş olan yandaş-yalaka-tetikçi medya da “atış serbest” moduna girip CHP’yi de, İYİ Partiyi de, Saadet’i de terörist ilan etmekten adeta derin bir haz duyuyor.Bu oyunu Meral Akşener bozdu.Denizli’de hiç HDP’den söz etmeden Merhaba ter ristler, size terörist diyor ya deyiverdi.İşte o an Erdoğan’ın aklı başına geldi galiba.Beeen dedi Ter rist derken HDP’ye oy veren Kürt kardeşimi kastetmiyorum, yöneticilerinden söz ediyorum.Haydi buyrun bakalım.Bütün tantana üç beş yüz HDP yöneticisi için mi çıkarılmış yani?

Erdoğan ve AKP’liler üç beş yüz HDP yöneticisi CHP veya İYİ Parti adaylarına oy verecek de onlar seçimi kazanacak diye mi korkmuş?İşte buna suçüstü yakalanma denir.Herkes biliyor ki iktidar aylardır terristlerle işbirliği gürültüsünü HDP’li seçmenlerin, yani 6 milyona yakın kişinin 31 Mart’ta CHP-İYİ Parti iş birliğine oy vereceği korkus uyla çıkarıyor.Erdoğan CHP’yi terörle iç içeymiş gibi göstererek gerek CHP ’deki gerekse İYİ Parti’deki daha milliyetçi oyları çekeceğini ya da sandıktan uzak tutacağını sanıyor.

Ortalık da tamamen kendi kontrolünde olunca hiç çekinmeden salvo atışları yaptı, ağzına geleni söyledi.Olasılıktır, kimse kendisine Efendim bu arada HDP’li olsun olmasın Kürt vatandaşlarımızın da oyunu kaybediyoruz deme cesareti de gösteremedi.Ne zaman ki Meral Akşener halka dönüp size ter rist diyor dedi, işte o zaman şafak attı.Zaten saçma sapan bir söylem olan CHP teröristlerin oylarına talip iddiası balon gibi patladı.


Oylamak ister misiniz ?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 3

Upvotes percentage: 75.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 25.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hıyar Satarak Uzaya mı Çıkılır?

Erdoğan’a Kadınlardan Yanıt : Polis Şiddeti seçim malzemesi de yapılarak, yalan haberle ve nefretle örtülemez.