in , , ,

‘Çok yakında büyük bir suikast haberi duyacaksınız, yıllarca konuşulacak…’

Şu an Yeni Şafak’ta yazan Korkmaz 12 yıl önce yolunu ayırsa da FETÖ’yü içerden tanıyan bir isim. Korkmaz, bugünkü yazısında 24 Ocak 1993 tarihinde katledilen gazeteci Uğur Mumcu suikastiyle ilgili “içerden” bir bilgi açıkladı.

Tamer Korkmaz, FETÖ’nün yayın organı Zaman gazetesinin yazarıydı. Uzun yıllar FETÖ medyasının içinde bulunan Korkmaz, 2007 yılında Zaman’ı bıraktı.

FETÖ’nün kalemlerinden Ekrem Dumanlı; ona şöyle veda etmişti:

“Tamer Korkmaz bu gazetede uzun süre çalıştı, yazı yazdı. Vaktiyle yayın mutfağında da görev yaptı. Gün geldi, yurtdışına gönderildi, gün geldi danışman gibi de çalıştı. Hayırlısı. Bu gün için arkadaşımızla yollarımız resmen ayrılmış oldu. Umarım herkes için hayırlısı budur. Hiç kimse ayrılık olsun istemez; ancak gazetecilikte -tıpkı hayatın her cephesinde olduğu gibi- bu tür ayrılıklar var. Uzun yıllar bünyemizde değişik görevler yapmış Korkmaz’a şu ana kadar verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Allah bundan sonra çalışacağı gazetede yardımcısı olsun, kalemine tertemiz ilhamlar bağışlasın.”

Tamer Korkmaz, Zaman gazetesinin geleceğe yönelik en güvendiği yazarlardan biriydi. FETÖ yönetimi de öyle görüyordu ki; Tamer Korkmaz’ı ‘dil öğrensin’ ve ‘kendisini geliştirsin’ diye 2 yıl Amerika’ya gönderdi. Ama sonra Zaman ile Tamer Korkmaz’ın arası açıldı. Önce yazı yazdığı sayfa değiştirildi. Çok okunan üçüncü sayfadan, yorum sayfasına kaydırıldı. Yorum sayfasında da yazıları giderek alt sütunlara indirildi. Sonra yazıları eksildi ve yazmamaya başladı ve ardından ayrılığı deklare edildi.

Şu an Yeni Şafak’ta yazan Korkmaz 12 yıl önce yolunu ayırsa da FETÖ’yü içerden tanıyan bir isim. Korkmaz, bugünkü yazısında 24 Ocak 1993 tarihinde katledilen gazeteci Uğur Mumcu suikastiyle ilgili “içerden” bir bilgi açıkladı.

Yeni Şafak’taki yazısında Korkmaz şunları yazdı:

“Fetullah Hocaefendi; Uğur Mumcu cinayetinden tam bir hafta öncesinde (17 Ocak 1993’te) İzmir’de Bozyaka Yurdu’ndaki ‘dar dairedeki’ sohbetinde ‘Devlet kademelerine öyle bir nüfuz ediyoruz ki, bizi jiletle kazısalar bile yok edemeyecekler!’ diyerek (daha o tarihte) çok iddialı bir şekilde konuşuyordu!

1995 yılında Fetullahçılardan kopan ve sonraki yıllarda Paralel Yapı üyesi polislerin hedefi haline gelen bir doktorun anlattığına göre; Fetullah Gülen aynı sohbette -isim vermeden- ‘Çok yakında büyük bir suikast haberi duyacaksınız. Üzerinde senelerce konuşulacak bir suikast…’ diyordu!'”


Oylamak ister misiniz ?

-4 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 100.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muharrem İnce’den Devlet Bahçeli’nin ‘Vay Densiz Vay’ Sözlerine Yanıt

Komünist Başkan yine yaptı yapacağını