in

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vasiyetini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vasiyeini Açıkladı…

Erdoğan eşi ve çocuklarına vasiyetini açıkladı Erdoğan eşi ve çocuklarına vasiyetini açıkladı Erdoğan eşi ve çocuklarına vasiyetini açıkladı.

Erdoğan’ın dostlarla buluşmasında tarihi ve duygusal anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde Eski Dostlar Cumhurbaşkanı ile Buluşuyor etkinliğine katıldı. Toplantıda, bir dönem Milli Selamet, Refah ve Fazilet Partisi’nde bulunmuş önemli isimler, Akıncılar grubu, 1969 Bağımsızlar Hareketi ve Milli Görüş’ten çok sayıda ismin dışında Erdoğan’ın birçok dostunu biraraya getirdi.

Arakan’daki Osmanlı şehidi Muhammed gündeme gelince Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir. Ben ölünce, Muhammed’in kabrinden alınan toprağı mezarıma koysunlar dedi.

Yeni Şafak gazetesinde yer alan habere göre toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arakan’da şehit olan Osmanlı askerinin mezarından toprak getirildiğini duyduğunda vasiyetini açıkladı.

ARAKAN TOPRAĞINI MEZARIMA KOYUN Buluşmaya katılan gazeteci Sibel Erarslan konuşmasına, “Arakan’daki Osmanlı şehitliğinden Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in toprağını getirdim” diyerek başladı. Arakan Müslümanlarının çok büyük bir soykırıma uğradıklarını anlatan Eraslan, Erdoğan’dan başkasının onlarla ilgilenmediğini söyledi. Eraslan, “Emine Erdoğan hanımla birlikte Arakan’a gitmiştik,

2013 yılında. Arakan’da Osmanlı şehitliğine ziyaret etmiştik. Orada 92 yıl önce şehit olmuş, Osmanlı neferleri var. Bunlar yazdıkları mektuplara hiç cevap alamamışlar. Aynı davanın mensubu olarak gördüğümüz için bu şehitlerimizin birisinin toprağından getirdim. O da Manisalı Osmanoğlu Muhammed. Biz 92 yıl aradan sonra gidip şehitliğimize sahip çıkmıştık ve Emine Erdoğan hanım Arakan’da yaşanan vahşete dikkat çekmişti” dedi.

Erdoğan ise bunun üzerine, Eşime ve çocuklarıma vasiyetimdir. Ben ölünce kabrime Arakan’da şehit olan Manisalı Osmanoğlu Muhammed’in kabrinden alınan toprağım mezarıma koysunlar deyince salondaki davetliler birdenbire gözyaşlarına boğuldu.
Kaynak: milliyet


Oylamak ister misiniz ?

-9 points
Upvote Downvote

Total votes: 17

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 23.529412%

Downvotes: 13

Downvotes percentage: 76.470588%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Saim Tut Tayyip Erdoğanı Çok Sert Bir Dil İle Eleştirdi … İşte O Yazı !

Cem Yılmaz’dan Kadir İnanır’a ağır gönderme