in , ,

Dünyaca Ünlü İsimlerin Düğünleri İçin Yaptığı ‘Saçma’ Harcamalar Ağzınızı Açık Bırakacak!

Tabii ki düğünleri bizler kadar sade ve normal olmuyor. Böyle düğünler yapmaya kalsak banka hesaplarımızdaki paranın yetme imkanı yok .Sizler için BuzzFeed’den derlediğimiz bu içerikte birbirinden ünlü insanların yaptıkları düğünlerin detayları var. Buyurun!

1. İlk olarak Kim ve Kanye çiftinin düğününden başlayalım. Düğünlerinde, misafirlerinin Floransa’nın ufuk çizgisini net bir şekilde görebilmeleri için 224 ayaklı mermer bir masa kullandılar.

Şöyle söyleyelim, bu masa yaklaşık 68 metre uzunluğundaydı yani bu demektir ki olimpik bir yüzme havuzundan daha uzundu.Gelen bütün misafirlerin isimleri, mermer masanın onlar için ayrılan kısmına kazınmıştı. Bunun çok da hoş bir detay olduğunu düşünmüyoruz.Düğünün toplam maliyeti 2.8 milyon dolardı. (Bu maliyetin içerisinde, düğünden önce çiftimizin bir hafta konuklarını Paris’te ağırlaması yok tabii ki.)

2. David ve Victoria Beckham ise düğünleri için İrlanda’da bir kale kiraladılar. Eminiz birçoğunuz, gelin ve damat için getirtilen ikonik tahtları da hatırlıyorsunuzdur.

Çiftimiz aynı zamanda kalenin üzerine mor bir bayrak asmışlardı ve üzerinde “V.B.D” yani “Victoria Bechkam David” yazıyordu. Düğünde giydikleri ikinci kıyafetleri ise bu bayrak ile aynı renkteydi.

3. Beyonce, Jay Z ile evlendiği zaman, her yer favori çiçekleri olan beyaz orkidelerle doluydu. (70,000 adet)

Beyonce, Jay Z ile evlendiği zaman, her yer favori çiçekleri olan beyaz orkidelerle doluydu. (70,000 adet)

4. Reddit’in kurucusu olan Alexis Ohanian ve Serena Williams, düğünleri için hiçbir masraftan kaçmadılar, özellikle de mücevherat konusunda. Serena düğünün girişinde yürürken boynunda 3.5 milyon dolarlık bir takı taşıdı.

Serena’nın giydiği ikinci gelinliği ise Donatella Versace tarafından yapıldı ve yapımı 1,500 saat sürdü. Sizler için hemen hesaplayalım, 62 gün…

5. Biraz eskiye gidelim, Jennifer Aniston ve Brad Pitt, bu özel günlerinde herhangi gizli bir fotoğraf çekilmemesi için güvenliğe tam 100,000 dolar ödediler.

Biraz eskiye gidelim, Jennifer Aniston ve Brad Pitt, bu özel günlerinde herhangi gizli bir fotoğraf çekilmemesi için güvenliğe tam 100,000 dolar ödediler.Ama yine de gizli fotoğraf çekimlerinden kaçamadılar.

Aynı zamanda havai fişek gösterisi için de tonla para harcadılar. Gösteri Pasifik Okyanusu’nun üzerinde oldu ve 13 dakika sürdü.Aynı zamanda havai fişek gösterisi için de tonla para harcadılar. Gösteri Pasifik Okyanusu’nun üzerinde oldu ve 13 dakika sürdü.

6. Kim Kadashian’a geri dönelim… Kris Humphries ile evlendiği zaman, takılan nişan yüzüğü 2 milyon dolar değerindeydi.Kim Kadashian’a geri dönelim… Kris Humphries ile evlendiği zaman, takılan nişan yüzüğü 2 milyon dolar değerindeydi.Yüzük bu kadar değerli olunca, New York ve Los Angeles arasında güvenlikli bir araç ile getirildi.

Çiftimizin birbirine verdiği hediyeler arasında en ucuz olan 1,115 dolar değerinde bir saatti.

7. Madonna ve Guy Rİtchie de bir kalede evlendiler ve güvenlik nedenlerinden dolayı kalede çalışan herkes dört sayfalık bir anlaşma imzaladı.

Madonna ve Guy Rİtchie de bir kalede evlendiler ve güvenlik nedenlerinden dolayı kalede çalışan herkes dört sayfalık bir anlaşma imzaladı.

8. İngiltere’de eşcinsel evlilik yasal olduktan hemen sonra Elton John ve David evlendiler. Düğünlerinde ise 600 tane davetli vardı.İngiltere’de eşcinsel evlilik yasal olduktan hemen sonra Elton John ve David evlendiler. Düğünlerinde ise 600 tane davetli vardı.

9. Eğer pahalı düğünlerden bahsediyorsak, Michael Jordan ve Yvette Prieto’nun düğün gününü göz ardı edemeyiz. Çünkü tam olarak 10 milyon dolar harcandı.

Eğer pahalı düğünlerden bahsediyorsak, Michael Jordan ve Yvette Prieto’nun düğün gününü göz ardı edemeyiz. Çünkü tam olarak 10 milyon dolar harcandı.Güvenlik önemleri üst düzeyde olduğu için sadece yukarıdan çekilmiş bir fotoğraf var fakat bir çadırla kapattıkları için çok da belli olmuyor.

10. Prense William ve Kate Middleton’ın düğün maliyetleri ise 34 milyon dolar. Kraliyet düğünü olduğunu göz önüne alırsak çok da fazla değil.Prense William ve Kate Middleton’ın düğün maliyetleri ise 34 milyon dolar. Kraliyet düğünü olduğunu göz önüne alırsak çok da fazla değil.Çiftimiz düğünlerinin unutulmaz olmasını istedi, diğer bütün çiftler gibi. Kate’in elbisesi için 400,000 dolar harcandı ama bu fiyat çiçekler için harcananın yarısı çünkü çiçekler tam olarak 800,000 dolardı.Çiftimiz düğünlerinin unutulmaz olmasını istedi, diğer bütün çiftler gibi. Kate’in elbisesi için 400,000 dolar harcandı ama bu fiyat çiçekler için harcananın yarısı çünkü çiçekler tam olarak 800,000 dolardı.

11. Daha sonra Prens Harry ve Meghan Markle da pahalı kraliyet düğünü geleneğini sürdürdü. Düğünleri için toplamda 45.8 milyon dolar harcandı.Bu paranın 43 milyon doları ise sadece güvenlik için ödendi.Fakat düğün için kraliyet ailesi tarafından harcanan paranın hiçbir kısmı Meghan’ın elbisesine gitmedi. Çünkü Meghan kendi elbisesine kendisi 390,000 euro ödedi.
Fakat düğün için kraliyet ailesi tarafından harcanan paranın hiçbir kısmı Meghan’ın elbisesine gitmedi. Çünkü Meghan kendi elbisesine kendisi 390,000 euro ödedi.

12. Ve son olarak biraz da Mariah Carey’den bahsedelim. James Packer ile planladıkları düğün asla gerçekleşmese de planlaması bile pahalıydı.Carey, düğünde giymeyi plandığı 250,000 dolarlık elbisesini arka fonda çalan bir şarkı eşliğinde yaktı ve bütün dünya izledi.

Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suriyeliler Sınır Dışı Ediliyor … Bu Haber Sosyal Medya da Yankı Uyandırdı !

Aklını başına al KADIN ! Sen cehalete açılan bir kapısın.