in , , ,

Erdoğan: En ufak bir fire vermemiz lazım yoksa hesap soracaklar

Yerel seçimlerin önemine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP’nin başını çektiği yıkım ittifakı, 31 Mart seçimlerini son 17 yılın hesaplaşması olarak görüyor. Millete ders vermek için, sizlerle hesaplaşmak için adeta gün sayıyorlar… AK Partili ve MHP’li kardeşlerime sesleniyorum, en ufak bir fire vermeden adayımıza sahip çıkacağız. AK Parti’den de MHP’den de fire olmaması lazım.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Üreğil Millet Bahçesi’nde düzenlenen Mamak Toplu Açılış Töreni’ne katıldı. Konuşmasında sık sık CHP’ye yüklenen Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

“24 Haziran’dan nasıl alnımızın akıyla çıkmışsak, 31 Mart’tan da tarihi bir zaferle çıkmamız şart. CHP’nin başını çektiği yıkım ittifakı 31 Mart seçimlerini son 17 yılın hesaplaşması olarak görüyor. 31 Mart’ta millete ders vermek için, sizlerle hesaplaşmak için adeta gün sayıyorlar. Dörtlü bir ittifakla karşımızdalar, bu zillet ittifakıdır”.

“CHP ne demek biliyor musunuz? CHP; çöp, çukur, çamur demektir. CHP; hırsızlık, haksızlık, hukuksuzluk demektir. CHP; kavga, kaos, kutuplaşma demektir. CHP; bakımsızlık, başarısızlık, beceriksizlik demektir. Allah bu memleketi yıkım ittifakının eline geçmekten korusun. Karşımızda dörtlü malum zillet ittifakı, illet ittifakı… Bu partilerin çoğu belediye başkan adaylarını, maalesef partililer ve delegeler değil lobiler, terör örgütleri, marjinal çevreler belirliyor.”

“ Türk siyaseti açısından gerçekten utanç verici, yüz kızartıcı sahnelere, kirli pazarlıklara hep birlikte şahit oluyoruz. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu parti olmakla övünen CHP’de, delegelerden, bu partiye gönül veren üyelerden ziyade, Kandil’deki terör baronlarının sözü geçiyor. AK Partili ve MHP’li kardeşlerime sesleniyorum, en ufak bir fire vermeden adayımıza sahip çıkacağız. AK Parti’den de MHP’den de fire olmaması lazım. El ele vererek cumhuru Ankara’da yerel yönetimde iktidara getirmemiz lazım.”

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye oy isteyen Erdoğan, Özhaseki ile CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ı karşılaştırdı.

Erdoğan, “Karşısında kim var, daha önce de seçime girmiş, kaybetmiş. Ondan önce Beypazarı’nı yönetmiş. Kayseri ile Beypazarı mukayese edilir mi? Biri büyükşehir, diğeri Ankara’mızın kenarındaki bir ilçe. Özhaseki kardeşim bir yandan ilçe belediyelerimizle elbirliğiyle çalışacak, Ankara’yı 21. yüzyılın başkenti yapacak” ifadelerini kullandı.Kaynak: Sputnik News


Oylamak ister misiniz ?

-3 points
Upvote Downvote

Total votes: 5

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 20.000000%

Downvotes: 4

Downvotes percentage: 80.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılmaz Özdil’den Cesur Yazı : DÜNYA LİDERİ MANAVI !

CHP’den AKP’ye çok konuşulacak 14 Şubat sürprizi