in , , , ,

Erdoğan’ın Danışmanının Pozları Olay!

Kuala Lumpur Büyükelçisi Merve Safa Kavakçı’nın Lübnanlı ilk eşinden olan kızı Mariam Ali Kavakçı’nın, Cumhurbaşkanlığı’na danışman olarak atanmasının yankıları sürüyor… Mariam’ın sosyal medyada Kur-an’ı Kerim’in üzerine ABD pasaportunu koyarak yaptığı paylaşım, takipçilerinden büyük tepki aldı

Sayın Mariam, Kur’an-ı Kerim’in üzerine ABD pasaportu koyarak bir paylaşımda bulundu. Mariam’ın takipçilerinden biri, bu paylaşıma tepki göstererek, “Giyimi, yaşam tarzı özel alanıdır dedim konuya girmedim. Fakat Kur’an-I Kerim üzerinde ABD pasaportundan çok rahatsız oldum. Hanımefendi bize norm hiyerarşisini mi ihsas ediyor? Kur’an-ı azimüşşanı biz hep baştacı bildik. O’u herhangi bir şeyin altında görmeye tahammülümüz yok!” dedi. Tepkilerin artması üzerine Mariam Kavakçı, Twitter ve İnstagrap hesaplarını bugün kapattı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanmasına manidar bir cevap verdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Türkkan, “Cumhurbaşkanı Danışmanı Mariam kızımıza, yeni görevinde başarılar diliyorum. Hakkıydı, oldu. Darısı Kavakçı ailesinden diğer hak eden fertlerinin de başına..” ifadelerini kullandı.

Mariam Kavakçı’nın danışman olarak atanmasına İYİ Parti’den bir başka tepki ise Durmuş Yılmaz’dan geldi. İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ise Kavakçı’nın danışman olarak atanması ile ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Helal olsun!, başörtüsünün rantını devşiren ve tepe tepe kullanan en becerikli aile. Takdir etmemek ne mümkün!…” dedi.

Sosyal medya hesabındaki ilginç pozlarıyla gündeme gelen Mariam, dünün en çok konuşulan kadını oldu. Twitter ve instagram hesaplarından yayınladığı ilginç fotoğraflar da hayli yankı uyandırdı.


Oylamak ister misiniz ?

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 9

Upvotes: 6

Upvotes percentage: 66.666667%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 33.333333%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Atatürk ve Anıtkabir’e sansür!

Cumhurbaşkanı Ailesine Özel Yasa Çıktı !