in , ,

Gerilim Ve Korku Film Önerileri

tumblr_lzysru2Eyw1qaxz29o1_500

I Saw the Devil (Şeytanı Gördüm), 2010

emekli bir polisin kızı öldürüldüğünde, kızın nişanlısı, gizli ajan Dae-hoon, katili kendi bulup cezalandırmaya karar verir. İntikamı kanlı olacaktır, bir canavara dönüşse bile.

sinister5

Sinister

Ellison Oswalt bir suç yazarıdır ve romanı  için işlenen korkunç cinayetleri araştırır.Bir gün gittiği evin çatı katında önceden o evde yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerinin kayda alındığı  filmler bulmasıyla gerilim dolu dakikalar başlar.

atmfilm2011briangeraghtyaliceevejoshpeck650x370

Atm

Bir parti çıkışı,David,Emily ve Corey  para çekmek için bir atm’ye uğrarlar. O sırada dışarıda gizemli bir şekilde dolaşan yüzü görünmeyen bir adamla karşılaşırlar ve tedirgin olurlar. ATM dışında yaşanan cinayetlere tanık olan bu üçlü,kaçmak için uğraştıkları her an  ölüme daha fazla yakınlaşıyorlar.

tumblr_ml9e67j2CV1s6obfro1_500

Orphon

Film başlarında her şey normal gibi başlasa da sonlara doğru gerilim giderek artıyor.Süpriz finali ile sizi şaşırtacakola film,gerilimi türünün güzel bir eseri.

56951f60d9211_4

The Others-Diğerleri

II.’nda kocasını kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, New Jersey’de büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, bir gün üç kişi uğrar: Yaşlı bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Eve hizmetçiler aramakta olan Grace, bu kişileri işe alır ve onları çocuklarının sağlık durumu konusunda uyarır. Öte yandan, Grace’in kızı Anne, Victor adında bir çocuğun kendileriyle birlikte evde yaşadığına, onu arada sırada evin çeşitli yerlerinde gördüğüne inanmaktadır. Bunu defalarca annesine söyler fakat annesi Grace bunu pek önemsemez.

Evin çevresini saran yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada Grace, kızının anlattığı hikâyelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu noktada, eve hizmetçi olarak aldığı insanların garip hareketlerinden iyice şüphelenmeye başlar. Filmin finali ise izleyenleri tam anlamıyla şoke edecek önemli olaylara sahne olacaktır.

tumblr_ngzcnr13OQ1rebvrdo4_400

Stonehearst Asylum-Eliza Graves-2014

Doktorluk okuyan bir genç tıp fakültesinden daha yeni mezun olur ve ilk çalışacağı yer akıl hastanesi olarak seçilir. Çalıştığı yerdeki hastaların hal ve hareketlerine, rutin gündelik olaylarına kısa zaman içerisinde alışan genç doktor orada geçirdiği belli bir zamanın ardından hiç bir şeyin gördüğü kadar basit ve anlaşılır olmasını fark edecektir

victor+frankenstein+radcliffe+2

Viktor Frankenstein

Bilinen Frankkenstein hikayesinin modernize edilmiş halidir.

 

giphy

The Machinist-Makinist

Trevor,bir fabrika da işçidir.Uykusuzluk problemi yaşamaktadır. Vücudu her geçen gün zayıflaşan ve yorgun düşen Trevor’ın arkadaşlarının bilmediği bir durum vardır.

tumblr_mevek7iLGy1qbe613o1_500

Zodiac

San Francisco’da bir seri katil, mektuplar ve şifreli mesajları ile polis ile alay etmektedir. Uzunca bir süre aranan katil ne yazık ki bulunamaz. Bu katil yıllarca görünmedikten sonra yine ortaya çıktığında sadece öldürdüğü insanlar için değil tüm şehrin kabusu haline gelecektir.

Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rihanna ‘Lakers- Golden State’ Maçını İzlemeye Gitti [06.03.2015]

Chloe Grace Moretz, Kim Kardashian’ın Çıplak Fotoğraf Paylaşmasına Tepki Gösterdi