in , , , ,

İhsan Eliaçık ‘tan Sözde Müslümanlar Dediklerine Büyük Gönderme

Çocuklara t – .avüz ediliyor, hiç sesinizi çıkarmıyorsunuz; tam tersi boy boy reklamlar verip o vakıfların arkasında olduğunuzu söylüyorsunuz.”

Anti-kapitalist Müslüman olarak da bilinen ilahiyatçı-yazar İhsan Eliaçık, yeni yıl sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Müslümanların da yılbaşı kutlayabileceğini, Hazreti İsa’yı ‘rahmetle anabileceğini’, yeni yılda barış, huzur, adalet, sağlık, eşitlik, özgürlük dileyebileceklerini söyleyen Eliaçık, hak ve rüşvet yiyenlere, çocuk t – avüzcülerine ses çıkarmayanlara ise şöyle tepki gösterdi: Müslümanlar yılbaşı kutlayabilir, Müslümanlar Hazreti İsa’yı rahmetle anabilir. Müslümanlar insanlığın girdiği yeni bir yılda barış, huzur, adalet, sağlık, eşitlik, özgürlük dileyebilirler. Çalıyorsunuz, hak yiyorsunuz, adaletsizlik yapıyorsunuz, çocuklara t – avüz ediyor veya t – avüzcülere göz yumuyorsunuz, ömrünüz rüşvet yemekle geçiyor ama yılbaşı geldiğinde Aman ha Müslüman yılbaşı kutlamaz diye ortalığa dökülüyorsunuz.

Saydığım büyük günahlardan dolayı hiçbir zaman tepki göstermiyorsunuz. Vakıflarda, çocuk yurtlarında çocuklara t – avüz ediliyor, hiç sesinizi çıkarmıyorsunuz. Tam tersi boy boy reklamlar verip o vakıfların arkasında olduğunuzu söylüyorsunuz.

Recep İhsan Eliaçık, Türk yazar, ilahiyatçı. Yazılarıyla Antikapitalist Müslümanlar adıyla tanınan İslamî-politik oluşumun teorik altyapısını geliştirdi ve bu harekete sahip çıktı.


Oylamak ister misiniz ?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2019 Paraları Su Gibi İçecek!

Bu mektubu sana Engin’den gizli yazıyorum çünkü o beni sadece ona âşığım zannediyor…