in , , , , ,

İmamoğlu: Gülün, Vallahi Gülün…

YSK’nın skandal kararı sonrası Ekrem İmamoğlu açıklama yaptı.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu YSK’nın skandal iptal kararı sonrası toplanan binler önünde açıklama yapıyor.Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarının satır başları.Ramazan kul hakkı yememe ayı. Biz bu ülkede gençlerimiz başka ülkelerde hayal kursun istemiyoruz. Bizim Ramazan ayında ettiğimiz dualar bunlar. İnsanlara bol bereket diledik. İşsizliğin sona ermesini istedik. Dualarımız bunlar başka ne isteyebiliriz ki.YSK istifa,İstanbul seninle gurur duyuyor sloganlarıyla kesildi.

Bizim meydanlarımızda yuh yok sevgi var onlar bizden çatışma isteyecek kötü söz duymak isteyecek biz bu milletin kavga etmesini istemeyen insanlar olarak ısrarla kucaklaşacağız.AKP’li MHP’li HDP’li arkadaşlarımızın da oyunu istiyorum yola çıktığımızda medya yanımızda yoktu.Bizim yanımızda siz vardınız halk vardı.Biz bu seçimi milyonlar insanın alın teriyle kazandık alın terinin en büyük şahidi sizlersiniz en büyük yol arkadaşımız sizlersiniz değerli hemşehrilerim kazandığımız bu seçimi 31 Mart akşamı elimizden almaya çalıştılar,emeğimizi almaya çalıştılar, Anadolu Ajansının utanmaz yöneticileri 12 saat bilgi paylaşamadı.Anadolu Ajansını kendi çıkarları için kullandılar.Ben size bir şey söyleyeyim o gece demokrasimize ihanet etmek isteyenler gecenin bir vakti saat 10’da alel acele 3 bin oyla kazandık diye açıklama yaptılar.Tam bir komedi.Gülün.Bu adamların gülünecek hali var.Gülün vallahi gülün.Sizlerin kararlılığıyla inancımız bir kat daha arttı.

31 Mart’tan sonra akıllarındaki tüm şeytanlıkları gerekçe olarak ürettiler.Her ürettikleri gerekçe türünü hiçbirinde gerekçe tutturamadılar ne için biliyor musunuz biz kararlı olmasaydık inanınki atı alan üsküdarı geçti diyeceklerdi.Dedirtmedik dedirtmedik dedirtmedik.Biz ilkelerimizden taviz vermedik vermeyeceğiz bu ülke demokrasi cumhuriyet için son anına kadar mücadele edecek 82 milyon vatandaşıyla.Güzel insanlar 31 Mart’tan sonraki süreçte kendileri gerekçe tutturamayınca YSK’yı farklı farklı itirazlarla etki altına almaya tehdit etmeye başladılar ben YSK’yı kınıyorum kınıyorum kınıyorum.Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız biz İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum bu millet bizi seçmiştir.Yolumuz uzun gençliğimiz biz adalete susamış Türk gençliğiyiz biz bu millete özgürlüklerine demokrasisine kimse engel olamaz bu ülkede karar vericiler ihanet içinde olabilirler ama biz asla vazgeçmeyeceğiz çünkü ben biliyorum ki bu yolu yürürken ben asla yalnız yürümeyeceğim ben 16 milyon istanbullu ile yürüyeceğim toplumun tamamının vicdanı bizimle.

Şaibeli olduğunu düşünmüyorsanız, ki biz bizim İstanbul seçimlerinin anamın ak sütü kadar helal olduğunu biliyorum. Bu millet bizi seçmiştir. Şu anda size bir söz söyleyeceğim, Biz adalete susamış, demokrasiye inanmış Türk gençliğiyiz. Bu millete özgürlüklerine, demokrasisine kimse ama kimse engel olamaz. Bu ülkede karar vericiler, gaflet, dalalet hatta ihanet içinde olabilirler. Ama biz asla vazgeçmeyeceğiz. Çünkü ben biliyorum ki, bu yolu yürürken ben asla yalnız yürümeyeceğim. Ben 16 milyon İstanbullu ile yürüyeceğim. Ben artık inanıyorum ki, toplumun tamamının vicdanı bizimle. Bütün Türkiye’nin, vatanın her yerinden, 81 ilinden, doğusundan, güneydoğusundan, Doğu Anadolu, Marmara, Trakya, Akdeniz, Karadeniz kısacası bütün Türkiye’nin adalet duygusu bizimle beraber.Ben bunu biliyorum.Demokrasimizi, cumhuriyetimizi, bu şehrin dünyaya olan itibarını ayaklar altına insanlar olabilir. Biz bu milletin evlatları 82 milyon insan, bir avuç insana asla bu değerlerini yok ettirmeyeceğiz. Biz asla vazgeçemeyeceğiz. Biz süreci en sağlıklı şekilde yönetmeye kararlıyız. İstanbul’un her yerinde insanlarımız bir an için kaygı duymuş olabilirler. Bir an için umutsuz olabilirler. Sultanbeyli’den geliyorum. O mahallede gözyaşı döken genç kızlarımız, erkeklerimiz vardı. Ağlamasınlar, silsinler gözyaşlarını buradayız, hep beraber çalışacağız. Bizden kavga bekleyenler, bizden huzursuzluk umanlar, bizden bu ülke adına birtakım unsurlar üzerinden kendi emellerine dönük hareketler bekleyenleri şaşırtacağız. Yarından itibaren her adımı sizinle paylaşacağım. Yarın sabah Ankara’ya gideceğim, CHP yöneticileriyle, genel başkanımla bulaşacağım. İttifak partilerimizle konuşacağım. Herkesle konuşacağımız.

Buradan tavsiyem var. Ben özellikle siyasi geçmişi, siyasi düşünceleri ne olursa olsun bütün İstanbullu dostlarımdan ellerini vicdanlarına koyup, düşünmelerini istiyorum. Lütfen bu süreçte benim hemşehrilerim demokrasi adına herkese haklılığımızı anlatsınlar. Efendim sanatçıymış, konuşamazmış, konuşacak. Efendim iş insanıymış, konuşamazmış. Konuşacak. Konuşma vakti artık. Ben niye kabul görmedim söyleyeyim mi size? Ben bir kişiden talimat almayacağım dedim, 16 milyon insandan talimat alacağım. Bana hizmet etmeyin dedim. Bana değil 16 milyon insana hizmet edeceksiniz dedim. Artık büyük şehirde israf yok dedim. 15 günde elde ettiğimiz bilgilerle, alacağımız tedbirlerle sizin haklarınızı nasıl koruyacağımızı bildiğim için israfa artık geçit yok dedim. Partilere, vakıflara, derneklere, cemaatlere yok dedim, millet var millet. İşte onun için sevmediler. Onun için istemediler.İmamoğlu, Sultanbeyli’de konuk olduğu iftar yemeğinde kısa bir değerlendirme yaparak şu ifadeleri kullandı.Vatandaşlarımızın Ramazanı mübarek olsun. Ramazan sevgi içerisinde geçsin. Dünyaya mutluluk getirsin. Bu akşam benimle ilgili bir kararı herkes merak ediyor, onun da farkındayım. Bazı yerlerde yorum yapıldı. YSK’nın resmi açıklamasını bekleyeceğim. Bu akşam size geniş geniş açıklama yapacağım. Bu sofrada sizlerle selamlaşma ihtiyacı hissettim. İnşallah açıklama yapılsın, İstanbul’un en güzel noktasında sizlere açıklama yapacağım. Her şey çok güzel olacak, hiç umudunuzu yitirmeyin. Birileri yanlış, eksik yapacak, hatalar yapacak. Ama biz hep beraber umudu taşıyacağız. Her şey çok güzel olacak. Allah kabul etsin, sofralarınıza bol bereket, 82 milyon güzel insana bol bereketli günler diliyorum.


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanat Camiası’ndan Ekrem İmamoğlu’na Twit Yağmuru

Erdoğan: Bir İşi Beceremediniz, Valla Sen Bilirsin…