in ,

O Ses Türkiye Yarışmacısı ‘Kurşun’ K-Pop Grubu VIXX’in ‘Dynamite’ Şarkısının Bestesini Çalarak Kendine Ait Olduğunu İddia Etti!

O Ses Türkiye programının bugün yayınlanan bölümünde yarışmacılardan Kurşun isimli rapçi, düelloda seslendirdiği Her Şey Aynı isimli şarkı ile dikkatleri üzerine çekti! Kurşun, sözlerinin ve bestesinin kendisine ait olduğunu iddia ederek ‘kendi’ şarkısıyla programda sahneye çıktı fakat VIXX ve K-pop hayranı olan kişiler bu durumda bir terslik olduğunu anında fark etti!

Çünkü her ne kadar Kurşun kendi sözlerini şarkıya yazmış olsa da, aslında bestesi kendi belirttiği gibi şahsına ait değil, VIXX grubunun Dynamite şarkısına ait! Gerçekten, tıpkı şarkının adı gibi, orijinal beste ile Kurşun’un ‘kendi’ bestesinde her şey aynı.

Türkiye televizyonunda yapılan bu emek hırsızlığına sessiz kalmayın ve lütfen Acun Ilıcalı ve Kurşun’dan, VIXX’ten özür dilemesini ve gereğinin yapılmasını siz de rica edin.

Twitter’da #JusticeForVIXX tagi ile destek olabilir, Acun‘a ve Kurşun‘a tweetlerinizi gönderebilir veya VIXX’in şirketi Jellyfish Entertainment ( [email protected] ) durumu açıklayan mail atabilirsiniz.

Umarız ki bu durumun gereği en kısa süre içinde yapılır ve hak edene hakkı verilir.

Kurşun’un performansı:

VIXX – Dynamite Enstrümental versiyonu:

VIXX – Dynamite klibi:

Oylamak ister misiniz ?

29 points
Upvote Downvote

Total votes: 61

Upvotes: 45

Upvotes percentage: 73.770492%

Downvotes: 16

Downvotes percentage: 26.229508%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sophie Turner ‘DNCE’ Grubunun Tişörtünü Giydi

J.K. Rowling Harry Potter and the Cursed Child Filmi Hakkındaki Dedikodulara Cevap Verdi