in , , , ,

Ozan Arif yine ortalığı karıştıracak bir deyişe imza attı.

Ozan Arif Yine Yaptı Yapacağını! Ülkücü camianın önemli şairlerinden Ozan Arif yine ortalığı karıştıracak bir deyişe imza attı.

Haberarası’nın haberine göre Ülkücü Camiasının Ünlü Şairi Ozan Arif Yine Yaptı Yapacağını.Daha önce yazdığı Şe _refsiz isimli şiiriyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin hakkında suç duyurusunda bulunduğu Ozan Arif bu kez bambaşka ifadelerle olay yaratacak. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli biraraya gelmiş yerel seçimlerde yine ittifak anlaşması yapmıştı. Haberasi’de yeralan habere göre Arif’in yazdığı son deyişte de buna yönelik vurgular var! B_KA HAKSIZLIK!

Evet, bk bir çirkin söz, Söylerken edep dışı. Ama bazen onunla, Gediğe korsun taşı.Bazen b ka b k demek, İnanın elzem olur! Çünkü bazı tipler var, Ancak b. kla zem olur.Mesela az düşünün, Böyle halt nasıl yenir? Böyle bir halt yiyene, B_ ktan başka ne denir? İstanbul, İzmir yoksun, Ankara’da da yoksun.Sen yalaka değil de, Söyler misin, ne b_ ksun? Arif sana bk diyor, Yanlış hüküm sayılır!.Çünkü b _k sana göre, İnan parfüm sayılır.Ozan Arif 24 Kasım 2018 Bad Homburg (Kaynak: Haberasi)

OZAN ARİF KİMDİR ? Ozan Arif Giresun`un Alucra ilçesine bağlı şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu köyünde 10 Haziran 1949`da doğdu. Babası yörenin sevilen simalarından rahmetli Muharrem Çavuşun (Muharrem Şirin) oğlu Mehmet Bey, annesi Fatma hanım da, yine komşu köy Demirözü`nden aynı şekilde sevilen rahmetli Gençağa Eşkünoğlu`nun kızıdır. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun`da bitirdikten sonra, hayli kalabalık olan ailesine kısa zamanda maddi yardım yapabilmek düşüncesiyle öğretmen okuluna başladı.

Derken, 12 Eylül 1980 olaylarıyla birlikte, inanan, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, memleketin, milletin bekasını düşünen bir çok vatansever insan gibi yanlış değerlendirilmekten çok büyük bir üzüntü duyan Ozan Arif, ailesini, çocuğunu ve hepsinden önemlisi, öz vatanı Türkiye`yi geride bırakarak, 24 Eylül 1980 tarihinde Almanya`ya gitti. Onbir yıllık acı bir ayrılıktan sonra, 5 Kasım 1991`de nihayet memleketine ve vatanına geri dönmesi nasip oldu. Bu süre zarfında, dünyada nerede bir müslüman Türk insanı varsa onu gidip bularak, milli heyecanın filizlenmesine yardımcı olmuş ve önemli görevler almıştır. Daha çocuk yaşlarda iken Kerem ile Aslı`yı, Leyla`ile Mecnun`u, Karacaoğlan`ı, Köroğlu`nu, Dadaloğlunu, Yunus`u ve daha nicelerini okuyarak aşk cönklerini ezberleyen Ozan Arif, Karadeniz`de, yaşadığı yörede hayli yaygın olan irticalen Türkü söyleme sanatı sayesinde çok meşhur oldu. Hatta eskiden destan satıcılarının Ozan Arif`e destanlar yazdırıp, daha sonra bunları bastırarak dağıtmaları sebebiyle, yörede ismi çok duyulan bir aşık olmuştur.

İlk olarak ortaokul ikinci sınıfta sesine aşık olduğu bağlama ile tanışan ve hayli dar olan aile bütçesinden biriktirdiği harçlıklarla, 1964`te İstanbul`da bulunan Şemsi Yasıtman saz evinden 15 liraya aldığı bir bağlama ile ses ve saz dünyasının içine giren Ozan Arif, uzunca zamandır gönül dostlarına seslenmektedir.


Oylamak ister misiniz ?

7 points
Upvote Downvote

Total votes: 13

Upvotes: 10

Upvotes percentage: 76.923077%

Downvotes: 3

Downvotes percentage: 23.076923%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Binali Yıldırım: Beni Berat ve Bilal ile muhatap etmeyin

AKP Denizli İl Yönetim Kurulu Üyesi Cemile Taşdemir’den Hakaret İçeren Tweet