in , , ,

Rahip Brunson ve Yeni Zelanda saldırganı hakkında flaş iddia

Yeni Zelanda’daki cami katliamını gerçekleştiren Brenton Tarrant’ın Rahip Brunson ile bağlantısı olduğu ileri sürüldü.Yeni Zelanda’daki cami katliamını gerçekleştiren Brenton Tarrant’ın 2016 yılında 43 gün boyunca Türkiye’de bulunduğu ortaya çıkmıştı. K tliamı gerçekleştirdiği silahında ve yayımladığı manifestoda Türklere tehditler bulunan saldırgan Tarrant’ın 17-20 Mart 2016 ve 13 Eylül-25 Ekim 2016 tarihleri arasında olmak üzere, toplam 43 gün Türkiye’de ne yaptığına dair bazı iddialar gündeme gelmeye başladı.

Türk istihbaratı, Tarrant’ın Türkiye’de kimlerle görüştüğü ve neler yaptığını araştırıyor. Odatv’de yer alan habere göre; Brenton Tarrant’ın İzmir’de Hristiyanlar için kutsal olan bölgeye gelerek hacı olduğu iddia ediliyor.İzmir’de Hıristiyan radikal sağcı yapılarla da görüşen Tarrant’ın, kentte yaptıkları mercek altına alındığı ileri sürülüyor.

Tarrant’ın, 25 yıldır Türkiye’de görev yapan ve 2016 Aralık ayında tutuklanan Rahip Andrew Brunson’la görüşüp görüşmediği de incelenen konular arasında. Brunson İzmir Alsancak’taki Diriliş Kilisesi’nde görev yapıyordu.Brunson, eşiyle birlikte 23 yıl boyunca Türkiye’de yaşamıştı. Ekim 2016’da sınır dışı edilmek üzere gözaltına alınmış ve Aralık 2016’da da FETÖ’ye üye olmak suçlamasıyla tutuklanmıştı. Yargılamanın sonunda tahliye edilen Brunson ülkesi ABD’ye dönmüştü.


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Temmuz Şehidinin Eşinden Erdoğan’a : Kaça sattınız 250 şehidi ?

Çanakkale’yi idrak edebilmeleri mümkün mü bu cehaletle? Yılmaz Özdil Yazdı