in ,

Sevgililer Günü İçin Film Önerileri

herseyasktanfilmafisi

 Her Şey Aşktan

Bir alışveriş merkezinde çalışan Pelin (Hande Doğandemir) hayatının aşkı, aynı zamanda bir playboy olarak tanınan İlker (Mithat Can Özer) tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılır. Bir anda Pelin’in dünyası başına yıkılır. Zavallı Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak (Şükrü Özyıldız) yol arkadaşlığı yapacak ve hayatını değiştirecektir. Pelin’e en mutsuz olduğu anda yol gösteren rock grubunda davulcu, doğa tutkunu, yakışıklı Burak’la yaşadıklarını izlerken çok etkileneceksiniz… Çünkü hayat plan yaparken yaşadıklarındır ve aşkın içinde tutku, kavga, gurur biraz da intikam vardır…

Midnight-in-Paris-Poster

Paris’te Gece Yarısı / Midnight in Paris (2011)

İş dolayısıyla Paris’e gelen bir aileyle sonbaharda evlenecek olan iki nişanlı genç bu şehirde başlarına gelen ve hayatlarını değiştirecek olaylar yaşarlar.

1385451690

 Aşk Her Yerde / Love Actually (2003)

Birçok ünlü ismin yer aldığı, romantizm,tutku ve komedinin, kısaca birçok duyguyu içinde barındıran film, Noel’e tam 1 hafta kala sevgili, baba-oğul, rock yıldızı ve menajeri arasında birbirinden farklı tam on hikayenin anlatıldığı eğlenceli bir yapım olarak, romantizmin her rengini bizlere sunuyor.

jeux-denfants-oficial-movie-poster

Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux d’enfants (2003)

Film öyle bir film ki çekimleri sırasında evli olan Guillaume Canet, filmden sonra karısından ayrılıp rol arkadaşı Marion Cotillard ile evlendi ve hala da evli ve çocuklu, mutlu bir çiftler.

Annesi kanser ve ölmek üzere olan Julien ve göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışan Sophie arasında özel bir bağ vardır. Bu bağ oynadıkları cesaret oyunu sayesinde güçlenmektedir. Oyun icabı her biri sırasıyla, diğerine cesaret gerektiren, sınava sütyenle gitmek, okulun en sert çocuğunu tokatlamak gibi, zorlu görevler vermektedir. Zamanla hayatın zorlukları da bu oyunun bir parçası haline gelmektedir. Bu oyun iki arkadaş arasında büyük bir aşkı alevlendirirken aynı şekilde birbirlerine kavuşmalarına da engel olmaktadır.

240320150904277415691_2

Kocan Kadar Konuş 1/2

Efsun üzerinden bu coğrafyada yaşayan kadınların, daha küçük yaşlarda koca bulmaya programlandıklarını ileri süren yapım, 30 yaşına gelmiş olan Efsun’un hayatının kalan kısmını birlikte geçirmeyi hedeflediği gerçek aşkı, sevgiyi, dürüstlüğü arayışını anlatırken, akranı olan kadınlar gibi erkekleri yönlendiremeyen genç kadının imdadına, “kadınlığın kitabını yazmış” İzmirli ailesi yetişir. Kendisini güvenilir Türk kadınlarına emanet eden Efsun erkeklerin tüm zaaflarını öğrendikten sonra ise karşısına yıllardır unutamadığı lise aşkı Sinan çıkar!

Şebnem Burcuoğlu’nun aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan öykü, çevresindeki her kadın hızla evlilik hazırlığına girişip gelinlik giyme hayalleri kurarken; hayatına girmesini istediği doğru adamı bir türlü bulamayan bir kadının, Efsun’un hikayesini anlatıyor! Başrollerde Ezgi Mola ve Murat Yıldırım’ı izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini ise Kıvanç Baruönü üstleniyor.

not-defteri

Not Defteri / The Notebook (2004)

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler ve iyice aşık olurlar. II. Dünya Savaşı’nın kızıştığı bir dönemde hayat, aşıkları ayırıverir. Sevdiği kızı aklından hiç çıkarmamış olan Noah savaştan döner. Oysa Allie gönüllü olarak çalıştığı bir askeri hastanede tanıştığı Lon ile evlenmek üzeredir.

40191

Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Sil Baştan)

Joel Barish’in eski sevgilisi Clementine yaşadıkları iki yıllık ilişkiye dair tüm anılarını gizemli tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirir. Bunu öğrenen Joel çok üzülür ve aynı prosedürü kendi üzerinde uygulatmaya karar verir.. Joel aslında Clementine’ı unutmak istemediğini anlar ve müdahaleyi durdurmak için çabalar.

92Wi3ZaO

Hesapta Aşk

Sosyal medyada tanıştığı sevgilisini görmek için annesinden habersiz Ankara’dan İstanbul’a gitmeyi planlayan Ezgi ve en yakın arkadaşı Didem’in başından geçen macerayı anlatan filmde Meriç Aral, Derya Şensoy, Fırat Altunmeşe, Burak Tozkoparan ve Kutay Kalabalık rol alıyor. Yönetmenliğini Kristal Elma ödüllü reklam yönetmeni Gönenç Uyanık’ın yaptığı senaryosunu Zafer Külünk’ün yazdığı, reklam dünyasının önemli prodüksiyon şirketlerinden DEPO film ve köklü film şirketi İmaj’ın yapımcılığını birlikte üstlendikleri film, yapım kalitesi ve gençlerin hayatına gerçekçi bakışıyla çok eğlendirecek. Hayatlarını sosyal medya çılgınlığı etrafında geçiren Ezgi ile Didem aşk uğruna yaptıkları bu eğlenceli yolculukta gençliğin hayat dolu enerjisi ve sosyal medyanın yarattığı ilüzyonlar birbirini tamamlayacak

1401170120_12fe3cbe_2-states-poster-612x884

2 States

Krish ve Ananya, bir gezinti sırasında tanışan ve birlikte olmaya başlayan bir çifttir. Birbirlerine hiç benzemeyen karakterlerde iki kişi olan Krish ve Ananya, yine de gezi boyunca ilişkilerini sürdürürler, ve ardından evlenmeye karar verirler. Ancak bu noktada problemler yaşamaya başlayacaklardır, çünkü iki genç Hindistan’ın farklı eyaletlerinden gelmektedirler. Krish, Delhi kentinden gelen bir Punjabi erkeği iken, Ananya Chennai’de yaşayan Brahman bir aileden gelmektedir. Ailelerini ikna edinceye kadar evlenmeme kararı alırlar. Ancak bu, tahmin ettiklerinden daha zor olacaktır. Bir araya gelen aile ilk andan itibaren çatışmaya başlar. Çok farklı kültürlere sahip olan ailelerini ikna etmeye çalışan Krish ve Ananya’nın mücadele vermesi gerekecektir. İsyan etmek kolay gelse de, asıl zorluğu ailelerini ikna etmekte yaşayacaklardır. Sevgilerinin tüm bu zorlukları aşacak kadar güçlü olup olmadığını ve evlenmeyi başarıp başaramayacaklarını ise zaman gösterecektir.

sadece-sen-only-you-always-kore-film-izle

Only You | Always직그대만

Türkiye’de de  uyarlamasının yapıldığı ‘Only You’, geceleri otopark görevlisi olarak çalışan Cheol-Min (So-Ji-Sub)’in otoparktaki bir gününde yanına görme engelli bir kızın gelmesiyle  gelişen olaylar ve bu olaylar arasındaki bağı konu alır.

yeh-jawaani-hai-deewani-1361321964

Yeh Jawaani Hai Deewani

Bunny ve Naina isimli iki karakterin hikayesini ele alır. Bu iki ayrı karakter koleji beraber okumuşlardır fakat onları farklı farklı yerlerde yaşamaya itmiştir. 20’li yaşlarda şans eseri Aditi ile bir markette karşılaşan Naina, onun bir kampa katılacağını öğrenir. Hayatı boyunca başarılı olmak için uğraşan Naina, başarılarının hayatının önüne geçmesine daha fazla katlanamaz ve Aditi’nin gideceği kampa gider.

letters-tojuliet

Letters To Juliet

Evlilik hazırlıkları içindeyken, ön balayı için gittiği Roma’da, yıllar önce yazılan bir mektubu bulması ve o mektubun sahibini araması üzerine, aşkı, bağlılığı, sadakati bulan bulan Amerikalı bir kızın, aşkı öğrendiği etkileyici bir filmdir.

Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dakota Johnson: “Jamie Dornan’ın Diğer Filmde Tamamen Soyunmasını İstiyorum”

Kanye West, Taylor Swift’in Yazdığı Şarkı Sözünü Komik Bulduğunu İddia Etti!