in , , , , ,

Sığınmacılar Türkiye’ye Akın Edecek !

2.5 Milyon Suriyeli Daha Geliyor ! Bu Türkiye’yi Parçalar …

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Genelkurmay’ın açıklamasını hatırlatarak, ” 2.5 milyon Suriyelinin daha geleceği söyleniyor. Etnik yapı değişiyor. Türkiye parçalanma tehlikesi ile karşı karşıya” dedi.

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, yayınladığı yeni yıl mesajında, “31 Mart seçimlerinde halkımızın teveccühü ile ‘İYİ’ kadrolar yerel yönetimlerde inşallah iş başına gelecek ve toplumumuza umut olacak” dedi.

Cesur, “11.9 milyon emeklinin gözü Ocak ayında aylıklarına yapılacak zamlarda. Maalesef milyonlarca emeklimiz açlık ve yoksulluk sınırının altında maaş alıyor. 6 milyon işsiz var” ifadelerini kullandı.

Cesur mesajında şöyle devam etti. “Geçen yıl 253 bin 640 beyin göçü gerçekleşti. Gençler bu ülkeden kaçıyor. 28 milyon icra dosyası var. Kabaca her 2 kişiden biri icralık olmuş durumda. 400 bin atanamayan öğretmen ile Emeklilikte Yaşa Takılan 700 bin çalışanın hali ortada. Türkiye’de tarım ve hayvancılığın ne hale geldiğini söylemeye bile gerek yok. Çiftçi tarlasına, hayvancılık yapanlar ağıllarına küstü. Sadece bir yılda elektriğe yüzde 45, doğalgaza yüzde 30 zam yapıldı.

” Türkiye’de 3 milyon 800 bin Suriyeli sığınmacının bulunduğunu anlatan Cesur, “35 milyar dolar harcandı. Bu 35 milyar dolar ile 7 tane boğaz köprüsü yapardık. 4 milyona yaklaşan sığınmacılar ülkemizin milli, kültürel, politik ve jeopolitik yapısını değiştirecek derecede tehdit oluşturmaya başladı. Sığınmacı sayısı Türkiye’nin kültürel ve etnik dokusunu değiştirecek bir hızla artıyor. Bugün Türkiye’de her 20 kişiden 1’i Suriyeli. Genelkurmay Başkanı 2,5 milyon Suriyelinin daha geleceğini ifade ediyor. 2040 yılında eğer böyle devam ederse her 13 kişiden bir tanesi Suriyeli olacak. Bu da Türkiye’yi parçalar” dedi.

ÖZGEÇMİŞ : Aylin Cesur, Eskişehir’de dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini yine Eskişehir’de tamamladı. Bütün okullarını birincilikle bitirdi. Ayrıca, bu yıllarda kompozisyon, şiir, resim, karikatür ve matematik yarışmalarında Türkiye birincilikleri aldı.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından acil müdahale, yoğun bakım doktorluğu ve işyeri hekimliği sertifikaları alarak, Ankara Sevgi Hastanesi’nde Acil ve Yoğun Bakım Sorumlu Doktoru olarak çalıştı.Mecburi Hizmetini Yozgat-Sorgun Gedikhasanlı Sağlık Ocağı ve Ankara Keçiören Aktepe 8 No’lu Ana Çocuk Sağlığı Merkezi ve Ankara Numune Hastanesi VIP ve Özel Kat Sorumlu Doktoru olarak yaptı.

1996 yılında Cumhurbaşkanlığı Acil Sağlık Sistemi’ne seçilerek, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Özel Doktor Ekibinde yer aldı.Cumhurbaşkanlığı’ndaki görevi sırasında Gazi Üniversitesi Biyokimya Anabilimdalı’nda doktorasını tamamlayarak; “Diyabet, tiroid ve DNA ilişkisi“ üzerine tez hazırladı.

Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 16 Mayıs 2000 yılında Cumhurbaşkanlığı görevini tamamlamasıyla, Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından, 9. Cumhurbaşkanı Özel Doktoru olarak görevlendirildi. 2004 yılında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nce Kıdemli Doktor Unvanı verildi. 2008 yılına kadar 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in Özel Doktorluğu’nun yanısıra, Özel Kalem Müdürlüğü ve Başdanışmanı olarak görev yaptı ve 2008’in Aralık ayında, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığı’na atandı. Türkiye Cumhuriyeti’nin en genç ve ilk kadın Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Unvanı’nı aldı.

9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 17 Haziran 2015 tarihinde ebediyete intikaline kadar; sayısız yurt dışı ve yurt içi etkinlik, konferans ve seyahatleri de dahil olmak üzere, geçen 20 sene zarfında kendisine Özel Doktoru ve Başdanışmanı olarak eşlik etti. Ayrıca tıp doktoru olarak medikal konularda çalışmalarına devam etti ve yurt içi ve yurt dışında tıbbi makale ve kongre bildirileri yayınlandı. Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak da tıp dışı sosyal konularda seminer ve konferanslar verdi, gazete ve dergilerde makaleleri ve söyleşileri yayınlandı.9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in ebediyete intikalinin ardından, Türk Milleti tarafından kendisine “Demirel’in Manevi Kızı” ünvanı verildi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Demirel Vakfı Başkanı Sayın Şevket Demirel’in ortak kararı ve isteği ile Güniz Sokak’taki Sayın Demirel’e ait konutun müze yapılması ve arşivinin hazırlanması konusunda görevlendirildi.Halen Güniz Sokak’taki görevine devam etmektedir.Prof. Dr. Mustafa Cesur’la evlidir.İngilizce bilmektedir.


Oylamak ister misiniz ?

4 points
Upvote Downvote

Total votes: 4

Upvotes: 4

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu mektubu sana Engin’den gizli yazıyorum çünkü o beni sadece ona âşığım zannediyor…

Yılmaz Özdil Yazısı :Asrın liderimizin “tıpkı kuvayi milliye” dediği Suriyeliler…