in , ,

Şimdi de Kominist Başkan Maçoğlu’nu Tehdit Etti

Fatih Mehmet Maçoğlu, laborant ve Ovacık belediye başkanı. 2014 Türkiye yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi’nden aday olarak seçilen Maçoğlu Türkiye’nin ilk TKP’li belediye başkanıdır. Maçoğlu, Türkiye Komünist Partisi ile Demokratik Haklar Federasyonu’nun seçimdeki ortak adayı idi.

PKK yöneticisi Ali Haytar Kaytan, Tunceli’de Türkiye Komünist Partisi’nden (TKP) aday olan Fatih Mehmet Maçoğlu için, Şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir. Dersim’de devrimci örgütlerin ve demokratik kurumların güç birliği yaptığı dönemde Maçoğlu’nun güç birliği dışında hareket etmesi kendisi açısından doğru olmayacaktır” dedi.PKK’lı Kaytan, Yeni Özgür Politika’da yer alan yazısında, TKP’nin Tunceli Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Maçoğlu’nu sert şekilde eleştirerek, HDP’ye baskıların zirveye ulaştığı bir dönemde Maçoğlu’nun adaylıktan çekilerek HDP’yi desteklemesi kendisine gösterilen özel savaş amaçlı bu tür sahte destek ve sevgileri de boşa çıkaracaktır diyerek adaylıktan çekilmeye çağırdı.

Maçoğlu’nun şu anda göstermesi gereken en doğru tutum adaylıktan çekilip HDP adaylarını desteklemesidir diyen Kaytan, şöyle devam etti:Dersim’de devrimci örgütlerin ve demokratik kurumların güç birliği yaptığı dönemde Maçoğlu’nun güç birliği dışında hareket etmesi kendisi açısından doğru olmayacaktır. Ben de devrimciyim, demokratım, HDP adayları çekilsin, beni desteklesin, demesi de doğru olmaz.Kaytan, Maçoğlu’nun Ovacık Belediyesi Başkanlığı döneminde HDP’den destek aldığını belirterek, TKP’li Başkanı şu sözlerle eleştirdi:

Maçoğlu, Dersim’deki belediyenin durumu ve oradaki siyasi mücadeleyi dikkate almadan, oradaki demokrasi güçlerinin tutumunu öğrenmeden kendine gösterilen bu olumlu yaklaşımı Dersim belediye başkanı olabilmek için zemin yapmıştır. Bu yaklaşım 31 Mart seçimlerinin Türkiye ve Kürdistan’daki anlamını, Dersim’in bu genel mücadeledeki yerini görmeden gösterilmiştir. Bu sefer de Dersim belediye başkanı de ben olayım, yaklaşımıyla hareket etmiştir.Kamuoyunda Komünist Başkan olarak bilinen ve yaptığı çalışmalarla sık sık basında yer alan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, 31 Mart yerel seçimlerinde partisi TKP’den Tunceli adayı olmuştu.


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk’e yeni kimlik hazırlandı

Samsun ayakta:Bir adım geri atarsam kanım kurusun