in , ,

Soylu coştu: Cumhur İttifakı kaybederse 6 yaşındaki çocuklar silahlarla valilikleri basacak

Türkiye’nin seçim sürecine girişiyle birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarla, AKP’nin korku pompalayarak oy toplama siyasetinde Erdoğan’ı da sollayacak hale geldi.İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 31 Mart akşamı Cumhur İttifakı’nda bir zaafiyet olursa, bunu da Doğu ve Güneydoğu’ya giden bir kardeşiniz olarak söylüyorum; ertesi sabah 1 Nisan’da 6 yaşındaki masum çocukların eline slah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler dedi.

Aydın’ın Söke ilçesinde, yerel seçim için partisinin adaylarına destek isteyen Soylu İstim üzerindeyiz, deyip şu ifadeleri kullandı:31 Mart akşamı Cumhur İttifakı’nda bir zaafiyet olursa, bunu da Doğu ve Güneydoğu’ya giden bir kardeşiniz olarak söylüyorum; ertesi sabah 1 Nisan’da 6 yaşındaki masum çocukların eline silah vererek kaymakamlık ve valilikleri altüst ederler. Ben bunların ne kadar acımasız olduğunu bilirim. Bizim boynumuzu Kandil’in önünde eğdirtmeyin. Sizden isteğimiz budur. Ne Söke ne de Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne Kılıçdaroğlu’nun adımını zafer naralarıyla attırmayın. Buraya Truva atı olarak geliyor. PKK’nın temsilcilerini taşıyor. Niyetleri Türkiye’nin hızını engellemek.

Bakan Soylu, Bugün bir ittifak kuruyorlar. Onlar Millet İttifakı diyor. İçinde milleti görseydik biz de Millet İttifakı derdik. Biz içinde şer görüyoruz, şer ittifakı diyoruz. Matruşka gibi birbirinin içine gizlenmişler. En dışta tanıdık bildik partiler var. Ama içlerinde HDP, onun içerisinde PKK, içlerinde FETÖ, onun içinde dün 27 Mayıs’ı, 71’i, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı yaptıranlar, Gezi’yi tezgahlayan ve Gezi’yi kumanda edenler var. Bugün bir ittifakla değil bir organizasyonla karşı karşıyayız. HDP, PKK’nın siyasi koludur. Bizi ne kadar kınarlarsa kınasınlar, bize ne söylerlerse söylesinler. Onlar PKK’nın vekili, onlar terörün vekili. Kendileri itiraz etmiyorlar. Biz PKK’nın vekili değiliz diye bir itiraz ortaya koydular mı Şeref madalyası olarak onu taşıyorlar diye konuştu.


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 50.000000%

Downvotes: 1

Downvotes percentage: 50.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tepkiler büyüyor CHP’den zehir zemberek açıklamalar

Mehmet Akif Ersoy Atatürk’e suikast girişimini nasıl önledi?