in , , , , ,

Türbanlıların bekarlığa veda partisi

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak Parti değil Party başlıklı bir yazı kaleme aldı.Dilipak yazısında güncel siyaseti kendi penceresinden yorumladıktan sonra, son dönemde muhafazakar camianın yaptığı kutlamalara, etkinliklere değindi.

Parti değil Party’yi konuşacağız diyen Dilipak, yazısını şöyle sürdürdü:Kadın, aile, cinsiyet eşitliği, gençlik, aile, fuhuş, uyuşturucu bağımlılığı, marka ve lüks tutkusu, Piercing, Tatto, Moda derken geldiğimiz noktayı yazacağım bugün.Bizim Modern muhafazakârların geldiği nokta dudaklarınızı uçuklatacak noktaya geldi. Ha Unutmadan, artık su geçiren oje ve abdeste mani olmayan dudak boyalarımız var. Helal likör, bira, şarap ve şampanyalarımız da var. Yakında rakı, votka da çıkar. Tabii ki, onlar da Helal etiketli satışa sunulacak! Hani biz onlara benzemeyecektik!Bakın siyasilerimiz, bürokrasimiz benzer bir akıl tutulması ve ahlak zafiyeti içinde. Bebeğin Cinsiyetini Tahmin Partisi diye bir parti duydunuz mu siz! Yok yok, en ilginci After Umre Partysi. Umrah Celebraty veya Umrah Mubarak gibi yapılan, geleneksel kutlama ziyaretleri, törenleri yapılır ama bunlar doğrudan Party dedikleri şey yapıyorlar.Eskiden Hac ve umreden dönenlerin evinde tebrik ziyaretleri olur, gelenlere tesbih ve seccade hediye edilirdi ama bu işin bir adabı olur. Rock müzik eşlinde ‘Zikir party’si bile var artık. Tarikat dance Party. Yatta Happy Birthday Party gibi rezaletler de yok değil. Hepsi tesettürlü tabii

Abdurrahman Dilipak yazısını şöyle sürdürdü:Ramazan İftarını da Party’ye dönüştürenler var. Süs, şatafat, müzik, kadınlı erkekli rengarenk giysiler içinde semazenlerle başlıyor ve devam ediyor. Baby Shower Party diye Bebek doğmadan önce partysi de çıkmış. Bebeğin cinsiyetini tahmin etme partysi de var, yakında konuğun cinsiyetini tahmin etme partisi de yaparlar! Kız çocuğa 6. Ay kınası.Kur’an’a geçince, Hatim edince, Hafız olunca elbette bir araya gelelim. Hani sünnet düğünü gibi. Bakın bazı yerlerde artık Sünnet düğününde kadın oynatanlar bile var. Bekarlığa veda partisi adı altında fuhşa özendirenler de çıktı. Ama hatim merasiminin arkasından, güya gençleri bu işe özendirelim diye Funny zikir dance Partysine dönerse bu iş, din oyuncak haline getirilir.Bekarlığa Veda Partisinin tesettürlüsü için şu adrese bakın bakalım bir. Lüks, israf, ne istersen var. Bunun neresinde din ya da ahlak var!Dilipak, partilere tepkisini göstermeye şöyle devam etti:Artık bu işler için ajanslar, marka isimler var. Altın kaplamalı pasta sunumlarına kadar, Körfez ülkelerindeki rezillikleri aratmayacak her şey var. Haram para cüzdanda durduğu gibi durmuyor. Bu işin içinde siyasilerin, bürokratların yakınları da var. Bunlar biliniyor. Yat partilerinde artık konken oynayan tesettürlü hanımlar da var!Yalçın Akdoğan, Muhafazakâr Demokrasiyi yazarken, eminim işlerin bu noktaya geleceğini düşünmemişti. Bir zamanlar Osman Yüksel mecliste kıravat zorunluluğu olunca içtüzükte kıravatın nereye nasıl takılacağı yazmıyor diye kıravatı beline bağlayıp, ucunu uçkuruna sarkıtmıştı. Bakıyorum da şimdi birileri başörtüsünü başına değil boynuna bağlıyor. Başörtüsü başörtüsü olmaktan çıktı bir aksesuvara dönüştü. Namazı da artık sağlık için yapılan bir spora, orucu diyete dönüştürürlerse şaşmayın. Hac da turizm olur. Zaten adı şimdiden belli Hac ve Umre turizmi. Kurban da Kebab Bayramı olunca bu iş tamam.

Yeni Akit yazarı Dilipak yazısını şöyle noktaladı.Moda ve yaşama dair son trendler muhteşem! Ya hu, çocuğum tuvaletini yapıyor partysi pastası bile var. Birileri keler deliğinden girse bizimkiler de peşinden gidecek diyorduk ya, olan bu!. Sakal bırak, başörtüsü tak sonra da onlar ne yapıyorsa benzerini yap. Seremoni, ritüel, ikonalar hepsi aynı. Gay dergahlarına az kaldı. Gökkuşağı sarığı, çiçekli cübbesi ile kapıda bekliyorlar.Aşağılık kompleksi bizi mahvediyor. Gâvur aşığı bunlar. Makam servet sahipleri değil sadece, her gün, her seviyeden birilerinin ayağı kayıyor. Alamet-i farikalar yok ediliyor.Başörtülü erkek gibi giyinen kadınlar olacaksa kadın gibi giyinen erkekler niye olmasın! Yakında görürsünüz piercingli, Tattolu imamlar. Saçı at kuyruğu. Sarık da gökkuşağı renginde olsun bari, cübbe de yedi renk! Kubbeyi de 7 renge boyasınlar. İmam sanat yapamaz mı iki namaz arası diskoda gitar çalsın, dans etsin şarkı söylesin. Kime ne.Yıllar önce İmam sendikası da kurulacak demiştim. Şimdi Akşam, yatsı ve sabah namazı fazla mesaiye giriyor diye grev yapabilirler. İmamlık, müezzinlik İş ise, yaptıkları iş de Meslekleri oluyor. Cami de işyeri. O zaman niye greve gitmesinler ki, iki minare arasına mahya gibi yazarlar artık, bu iş yerinde grev vardır! Bakarsınız yarın, Şeytan kovma merasimleri nasıl Faşinglere döndü ise, Şehid kutlama partyleri ya da, 15 Temmuz Partysi gibi şeyler de yapılır bakarsınız.Kimi Lale devri sosyetesinin yaptıklarını Osmanlı zanneder, kimi mevlidleri bile Partyye dönüştürür. Din, seremoni, ikonalara ve ritüellere mi boğdurulmaya çalışılıyor yoksa?Sermaye, Siyaset, Bürokrasi, Media ve Cemaat eli ile dönüştürülmeye çalışılan bir din bir toplum var. FETÖ öldü diyorlar! FETÖ ölmedi, kılık değiştirdi döndü geldi aramızda dolaşıyor. Siz, o Pensilvanyada zannedin.


Oylamak ister misiniz ?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili flaş gelişme! Avrupa’ya taşındı

Athena Gökhan sinirlendi