in ,

Türkiye’yi Sekiz Eyalete Bölelim ! İşte O Yazı …

Emperyallerin yerli işbirlikçiler aracılığı ile Türkiye emelleri tam gaz devam ediyor. Gazeteci Arslan Bulut, son gelişmeleri masaya yatırdı, ” ABD, Türk Milleti’nin kefenini Türkiye Cumhuriyeti’ne biçtirmek istiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan’ın, ABD’de bir grup senatöre “Kaşıkçı bilgisi” verdiği haberleriyle ilgili olarak “MİT Başkanımız Kanada’ya gitti. Kanada’dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını; bundan haberdar değilim. Ama Kanada seyahatinden haberdarım.” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak “MİT Müsteşarı parlamentoya gelip komisyona bir bilgi verdi mi? Dünyanın bildiğini bizden niye saklıyorlar? Yok arkadaş bire bir haberi var. (…) Haberi yoksa bir felaket, haberi varsa, (…) bir başka felaket. Bir MİT Müsteşarı gidecek Cumhurbaşkanı’ndan habersiz ABD senatosunda istihbarat komitesinde bazı senatörlere bilgi verecek…” diye değerlendirme yaptı.

Bu yazı yayınlandığında MİT Başkanı Hakan Fidan, Kanada ve ABD’deki temasları hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bilgilendirmiş olacak. Tabii Hakan Fidan’ın ABD Senatosu istihbarat komisyonu üyeleri ile ne konuştuğunu kamuoyuna açıklayacak değiller ama konunun Kaşıkçı cinayeti ile sınırlı olduğunu kimse düşünmüyordur herhalde.

Çünkü Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, bir televizyon programında, “Türkiye hakkında, İngiltere’de, Chatham House bünyesinde, ‘federasyon mu olsun konfederasyon mu?’ tartışmaları yapılıyor” dedi.

Neden böyle bir tartışma yapabiliyorlar? Neden Türkiye’de bir düşünce kuruluşu, “Birleşik Krallık” üzerinde benzer bir tartışma yapmıyor da “Kraliyet enstitüsü”, Türkiye’ye gelecek tayin etmeye kalkışıyor?

Çünkü, Turgut Özal’ın “federasyonu tartışalım” dediği yıllardan önce de Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Türkiye’yi sekiz eyalete ayırma projesini gündeme getirmişti:Kenan Evren, “Türkiye’yi sekiz eyalete bölelim” dediğini kendisi itiraf etmişti!

Hatta “Bavyera’da üç bayrak gördüm. Nedir diye sordum, ‘AB bayrağı, Almanya bayrağı ve Bavyera bayrağı’ dediler” sözleriyle de projenin propagandasını da yapmıştı. Kısacası sekiz bölgeli, sekiz bayraklı bir Türkiye istiyordu.

2010 yılında Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve beraberindeki sekiz hâkim ve savcı ABD Adalet Bakanlığı’nın davetlisi olarak önce Washington sonra da Colarado ve Arizona gibi bazı eyaletleri dolaşmış, eyalet sistemini incelemişti. Bir haftalık gezinin masrafları da Amerikan Adalet Bakanlığı’ndan karşılanmıştı.

“Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu”nun, yakın zamanda bir milyon 150 bin Avro bütçe ayırarak yeni bir çözüm süreci başlatması ve İngiltere’deki Demokratik Gelişim Enstitüsü koordinasyonuyla Oslo’da sözde akil adamları toplamasını hatırlayalım ve buna AKP milletvekili Ravza Kavakçı Kan’ın Almanya’da “AKP Genel Merkez Heyeti”yle birlikte yaptığı federal yapı inceleme ve görüşmelerini de ekleyelim! MİT’in de bu temaslardan bilgisi vardır herhalde.

Proje ne peki?Proje, önce Abdullah Öcalan’ın dillendirdiği “Orta Doğu kimliği”nde birleştirilecek, “Türk-Arap-Kürt konfederasyonu”dur.

Önce Irak sonra Suriye’nin parçalanması, ikisinde de ABD, İngiltere ve İsrail güdümlü sözde Kürt ama gerçekte “Orta İsrail devletçikleri” kurulması ve Türkiye’ye milyonlarca Suriyeli doldurulmasının sebebi budur! Türk kimliğine saldırmalarının ana sebebi budur. Konfederasyonun geçici adı Orta Doğu Birleşik Devletleri olarak planlandı. Asıl hedefleri Büyük İsrail’dir.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Norveç’in başkenti Oslo’da “yeni diyalog toplantısı”na karşı “Akıllı olun, aklınızı başınıza alın, çözüm çığlığı atmayın, zira meydan boş değildir.” diye sert tepki göstermişti. Bahçeli, “Ravza Kavakçı’nın eyalet sistemini inceledik” açıklaması karşısında ise sessiz kaldı!

“Ağacın kurdu içinde olur” demişler. ABD, Türk Milleti’nin kefenini Türkiye Cumhuriyeti’ne biçtirmek istiyor. Bu konularda halkı bilgilendirecek ve uyaracak bir devlet yetkilisi var mı? Siyasi partiler ne iş yapar? Meydan, boş mu değil mi?

Bop (Büyük Ortadoğu Projesi) nedir?Dünya kamuoyuna açıklanan hali ile BOP, Ortadoğu ve yakın çevresi coğrafyasında yer alan ülkelerde batılı anlamda demokrasinin sağlanması, terörizmin ortadan kaldırılması, ekonomik ilişkilerin arttırılması ve ekonomik işbirlikleri sağlanarak bölgenin istikrara kavuşturulmasıdır.

Büyük Ortadoğu Projesi uzun yıllardır gündemden düşmeyen bir ideolojidir. Büyük Ortadoğu Projesi’nin ne olduğunu merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Biliyorsunuz ki Dünya petrol rezervinin yüzde 64’ü Ortadoğu topraklarında bulunmaktadır. Bu oran oldukça yüksek bir orandır. Bu yüzden ABD ve Batı ülkeleri için Ortadoğu stratejik bir öneme sahiptir.

ABD’nin ilk aşamada 32 ülkeyi kaplayan planları 70’li yıllarda yapılan ve inşasına körfez savaşı denemesiyle başlanan ABD’nin Ortadoğu ve ön Asya petrollerine sahip olma savaşının stratejik planlamasıdır. Ortadoğu’da var olan, köktendinci akımlar, terör örgütleri, kitle imha silahları, uyuşturucu, silah ve insan kaçakçılığı yapan örgütlü suç şebekeleri, ABD ve Batı çıkarlarına yönelik tehditler üretmektedir.

Büyük Ortadoğu Projesi’ne göre bu unsurların ortaya çıkmasının ve taraftar toplamasının asıl nedeni, bölge halklarının içinde bulundukları olumsuz ekonomik ve sosyal koşullar ile, bölgede varlığını sürdüren antidemokratik rejimlerdir.

Eğer, ekonomik ve sosyal koşullar düzeltilir ve demokrasiye geçiş sağlanırsa, yönetime katılım olanağı bulan ve refah düzeyi yükselen Ortadoğu halkları, Batı’yı tehdit eden eylemlere destek vermeyecekler, köktendinci akımlar zayıflayacak, terör örgütleri çökecek ve ucuz petrolün Batı pazarlarına istikrarlı biçimde aktarılması güvence altına alınacaktır. Son günlerde dünya’nın merakla izlediği “Arap baharı” denilen halkların yönetimlere karşı çıkardığı iç savaşlar Büyük Ortadoğu Projesi’ni tekrar akıllara getirmiştir.
Bop (Büyük Ortadoğu Projesi) hangi ülkeleri kapsamaktadır?

ABD kaynakları 27 ülkenin ilk planda Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde değerlendirildiğini vurgulamaktadırlar. Bu ülkeler şunlardır: “Afganistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir, Cibuti, Fas, Filistin Özerk Yönetimi, Irak, İran, İsrail, Katar, Kuveyt, Komor Adaları, Lübnan, Libya, Mısır, Moritanya, Pakistan, Somali, Suudi Arabistan, Sudan, Suriye, Tunus, Türkiye, Umman, Ürdün ve Yemen.” Genişleme halinde, bu alana Kafkasya ve Orta Asya cumhuriyetleri ile Endonezya ve Malezya’nın da dahil edilebileceği belirtilmektedir.
Büyük Ortadoğu Projesi nedir ne değildir?

1. Büyük Ortadoğu Projesi, geniş bir coğrafyada kaynaklara ulaşma çabasıdır.

2. Büyük Ortadoğu Projesi, petrol üreten ülkeleri ABD’ye daha fazla ve uygun şartla petrol satmaya ikna yöntemidir.

3. Büyük Ortadoğu Projesi, silah üreticileri, petrol devleri ve finansal şirketler koalisyonunun eseridir.

4. Büyük Ortadoğu Projesi, ABD ekonomisindeki sıkıntılara çare arayışıdır.

5. Büyük Ortadoğu Projesi, ABD’nin rakiplerinin petrol kaynaklarını kontrol etmeye yöneliktir.

6. Büyük Ortadoğu Projesi bir enerji köprüsü olması nedeniyle Türkiye’nin ABD açısından ayrı bir yeri bulunuyor.

7. Büyük Ortadoğu Projesi, bölgedeki üniter yapıları çözmeye yöneliktir.https:/ /www.nedir.com /bop


Oylamak ister misiniz ?

2 points
Upvote Downvote

Total votes: 2

Upvotes: 2

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

31 Marttan Sonra Çöküşe Hazır Olun !

Altın Yumurtlayan Eti Maden Katar’a… Katar’dan aldığınız hediye uçağa karşılık vermeyi mi düşünüyorsunuz ?