in , , , , , , , ,

Uğur Dündar’dan Halk Tv Ve Fox Tv’ye Verilen Cezalara Net Tepki !

RTÜK İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Yaşar Uğurlu’nun imzasıyla hazırlanan raporda, her iki kanal için “Halkı kin ve düşmanlığa sürüklüyor” değerlendirmesi yapıldı. Kanallara, yasanın “Irk, dil, din, cinsiyet, sınıf, bölge ve mezhep farkı gözeterek toplumu kin ve düşmanlığa tahrik edemez veya toplumda nefret duyguları oluşturamaz” ilkesine dayanılarak ceza kesildi.

Uğur Dündar’dan Halk TV tepkisi: İleri demokrasi böyle bir şey:Halk TV’de Halk Arenası sunucusu gazeteci Uğur Dündar, RTÜK’ün FOX TV ve Halk TV’ye verdiği cezaya tepki gösterdi.Halk TV’de Halk Arenası sunucusu gazeteci Uğur Dündar, RTÜK’ün Fox TV ve Halk TV’ye verdiği cezaya tepki gösterdi.

RTÜK, hükümetin tepkisini çeken yayınlara imza atan FOX TV ve Halk TV’ye Yayın Hizmetleri Kanunu’nun ağır sonuçları olabilen “yayın ilkelerini ihlal” maddesinden program durdurma cezası verdi.Uğur Dündar, “Halk Arenası’na 5 hafta yayın durdurma, Halk Tv’ye 80 bin TL para cezası!.. FOX Tv’ye 3gün haber durdurma, 1 milyon TL’ye yakın para cezası!.. İLERİ DEMOKRASİ BÖYLE BİR ŞEY!..” diye yazdı. Daha sonra bir paylaşım daha yapan Dündar, şunları kaydetti: “Ben eksik yazmışım! 3 hafta program durdurma ve 80 bin TL para cezası da Yılmaz Özdil’in konuk olduğu programa vermişler! BÖYLECE YEREL SEÇİMLERİ BULDUK DEMEKTİR!..”


Oylamak ister misiniz ?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türk Devleti terör devletidir” diyen Gerçek Sanatçı ŞİVAN PERVER’İ alkışladılar ! Rıfat Serdaroğlu yazdı

Halk Tv’nin İmtiyaz Sahibinin Kim Olduğunu Biliyor muydunuz ? İşte Halk Tv Satış İddiaları …