in , , , , ,

Ümit Kocasakal Dincilere ANT Yazdı ! İşte O Metnin Tamamı

Ümit Kocasakal, Cumhuriyet gazetesinin “Olaylar ve görüşler” sayfasına yazdı.

İstanbul Barosu’nun eski başkanı Prof. Dr. Ümit Kocasakal, Cumhuriyet gazetesinin “Olaylar ve görüşler” sayfasına yazdı.Kocasakal “Andımız ve andınız…” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“ANDIMIZ

Türküm, doğruyum, çalışkanım.İlkem; küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.Ülküm; yükselmek, ileri gitmektir.y büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim.Varlığım, Türk varlığına armağan olsun.Ne mutlu Türküm diyene!

ANDINIZ

Türk değilim. Türk ve Türklük ile sorunum var. Kim ve ne olduğum da belli değil. Görünürde ümmetçiyim. Yalancı ve talancıyım. Cumhuriyeti yıkma, devleti ve kurumları tahrip etme, demokrasiyi yok etme, bunları ustalıkla gizleme, her türlü kutsal değeri istismar etme, kandırma ve kandırılma hususlarında çalışkanım.İlkem; iktidarımı ve yandaşlarımı korumak, paralarımı saymak, şahsi ve küresel çıkarları yurdumdan, milletimden ve özümden çok sevmektir.Ülküm; küresel efendilere hizmette yükselmek, sözde ‘açılım’larla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni parçalamakta ileri gitmektir.

Ey yüce küresel efendiler! Açtığınız yolda; kurduğunuz tezgâhlarda, ‘yerli ve milli’ görünüp ‘Yeni Osmanlıcılık’ veya ‘Numaralı Cumhuriyetçilik’ kisveleri ve sözde ‘Yeni Türkiye’ maskelemesi altında, Cumhuriyet ve Atatürk ile hesaplaşarak gösterdiğiniz hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.Varlığım Sevr’e, Büyük Ortadoğu Projesine, emperyalizmin varlığına armağan olsun.Ne mutlu ‘Lozan hezimettir’ ve ‘Yunan kazansaydı’ diyene!” Odatv.com

Ümit Kocasakal, 11 Mayıs 1966 tarihinde Köln’de dünyaya gelmiştir. Sinoplu bir baba ve Gümülcine göçmeni bir annenin çocuğu olan Kocasakal, ailesinin işçi olarak çalışmak için gittiği Almanya’nın Köln şehrinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Sarıyer Büyükdere’de geçti. 1986’da Galatasaray Lisesi’ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Bir dönem avukatlık yapmasının ardından 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında “Karapara Aklama Suçu” konulu adlı bir tez yazarak doktor ve 2005’te de AB Ceza Hukukunun Esasları adlı bir çalışmayla da doçent oldu.İstanbul Barosu seçimlerinde başkanlığa Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Doç. Dr. Ümit Kocasakal seçildi.Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Barosu Genel Kurulu kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde, 26 bin 97 avukattan 19 bin 816’sı oy kullandı.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun iki adayla katıldığı seçimlerde oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi.Sonuçların salonda bulunan ekranlarda yansıtıldığı seçimlerde, Ümit Kocasakal 6 bin 80 oyla yeni Baro Başkanı oldu.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu’nun diğer adayı İstanbul Barosu Başkanı Muammer Aydın ise 4 bin 520 oy alırken, Hukukun Üstünlüğü Platformu adayı Satılmış Şahin 4 bin 55, Çağdaş Avukatlar Grubu Adayı Kemal Aytaç 3 bin 247, Katılımcı Avukatlar Grubu Adayı Mustafa Kemal Güngör 1.236, Özgürlükçü Hukuk Platformu adayı Feyzi Çelik 678 oy aldı.


Oylamak ister misiniz ?

3 points
Upvote Downvote

Total votes: 7

Upvotes: 5

Upvotes percentage: 71.428571%

Downvotes: 2

Downvotes percentage: 28.571429%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çorlu’daki tren kazasında oğlunu kaybeden Anne Mısra Öz’den Emine Erdoğan’a: Biz de aileydik,İstifa Eden Yok !

Sözcü Yazarından Çarpıcı Yazı : Damat Beye Sınırsız Yetki!