in , ,

Yavaş iftiralara cevap verdi

Millet İttifakı’nın CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Mansur Yavaş hakkında, 600 bin dolarlık senedin tahsili için ihtilafa düştüğü iş insanı Necmettin Kesgin’in şikayeti üzerine, görevi kötüye kullanma ve kişilerin huzur ve sükununu bozma iftiraları atıldı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik’te bu iftiralara sahip çıktı.Bunun üzerine Mansur Yavaş, kendisi hakkındaki iddialarla ilgili olarak resmi Twitter hesabından açıklamalar yaptı.Yavaş, Bir seçim kaybetme telaşının insanları siyaseten ne kadar küçülttüğünü bütün kamuoyu yarın öğrenecek dedi.Mansur Yavaş sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunlara yer verdi

Demokrasi hayatımızın en alçak ve en ahl  ksız saldırısıyla karşı karşıyayız. Sn. Ömer Çelik’in merakını yarın basın toplantısıyla gidereceğim. Bir seçim kaybetme telaşının insanları siyaseten ne kadar küçülttüğünü bütün kamuoyu yarın öğrenecek AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bugün yaptığı açıklamalarda Yavaş hakkındaki iddialara değinmişti. Çelik belgelerle ortaya çıkan iddialar varken halen Mansur Yavaş ın aday olarak devam edecek mi diye sormuştu. Çelik konu ile ilgili halen CHP ve Mansur Yavaş’ın bir açıklama yapmamasını ise eleştirmişti.Mansur Yavaş ve Necmettin Kesgin arasındaki ihtilaf, SAMAŞ adlı şirket tarafından pazarlama işinden doğan alacaklar nedeniyle Kayseri Şeker’e dava açılmasıyla başladı.Kayseri 1’inci Asliye Ticaret Mahkemesince SAMAŞ’ın sözleşmeden doğan alacakları yönünden dava kabul edildi, cezai şart yönünden ise reddedildi.Bunun üzerine SAMAŞ’ın avukatı MG dava harcının yüksek olması nedeniyle iş insanı Necmettin Kesgin’den müvekkil şirketi adına maddi yardım istedi.Firmaya destek vermeyi kabul eden Kesgin, cezai şart yönünden Yargıtay’da süren dava ile ilgili Mansur Yavaş’tan destek istedi.

SAMAŞ tarafından dava sürecinde verilen maddi desteklerin karşılığı olarak 600 bin dolarlık senet Kesgine verildi. Bir süre sonra SAMAŞ ile Keskin ihtilafa düştü.Mansur Yavaş, iddiaya göre, arabuluculuk yaparak, Kesgine verilen 600 bin dolarlık senedi ihtilaf çözülünceye kadar yediemin olarak aldı.Mahkeme heyeti, davanın ilk kalemi olan sözleşmeden doğan 11,5 milyon liralık alacağın SAMAŞa ödenmesine hükmetti ve para tahsil edildi. SAMAŞ tarafından Kesgine 3,5 milyon lira, Yavaş’a da açıklanmayan miktarda ödeme yapıldı.


Oylamak ister misiniz ?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mansur Yavaş hakkında SORUŞTURMA

Ezan Islıklandı Diyen İktidara Yakın Gazeteci Yanlış Bilgi Verdiğim İçin Özür Dilerim